Sobota w Bundeslidze / Wichniarek jednak bez gola ?

Bawarczycy jako niepokonana jak dotąd drużyna niemieckiej Bundesligi przystępowali do spotkania z Werderem Brema pewni swego. Szybko jednak zostali sprowadzeni na ziemię, gdyż w 67. minucie przegrywali już 0:5. Dwie bramki w końcówce Tima Borowskiego nie zmieniły już niczego poza tym, że wynik był jeszcze bardziej okazalszy. Porażka zawodników z Monachium 2:5 na własnym stadionie jest na pewno czymś poważniejszym niż tylko wypadkiem przy pracy.

Michał Żyrek

Arminia Bielefeld odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pokonując na własnym stadionie beniaminka FC Koln 2:0. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Wichniarek w 76. minucie. Jednak magazyn Kicker zaliczyczył to trafienie jako samobójcze McKenny. Jaki będzie miała finał ta sprawa, dowiemy się już niebawem. W pozostałych sobotnich spotkaniach piątej kolejki niemieckiej Bundesligi Energie Cottbus zremisowało z VfL Bochum 1:1, Borussia Monchengladbach przegrała z Herthą Berlin 0:1, natomiast Schalke 04 wygrało z Eintrachtem Frankfurt 1:0.