Ligue 1: Osłabione Bordeaux ograło Grenoble, pechowa porażka Auxerre

Po sobotnich spotkaniach 6. kolejki Ligue 1 na 1. miejscu w tabeli utrzymał się Olympique Lyon, który pokonał na wyjeździe Le Havre 1:0. Podopieczni Claude Puela wyprzedzają obecnie Olympique Marsylia o 5 punktów, zespół ze Stade Vélodrome w niedzielę zmierzy się z AS Monaco.

W tym artykule dowiesz się o:

Wielu emocji dostarczył kibicom pojedynek Grenoble Foot - Girondins Bordeaux. Żyrondyści przez prawie 40 minut grali w dziewiątkę, po tym jak czerwonymi kartkami ukarani zostali Alou Diarra oraz Wendel, ale mimo tego w przeciągu całego spotkania stworzyli sobie więcej dogodnych okazji do zdobycia gola i ostatecznie wywieźli ze Stade des Alpes cenne trzy punkty. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 80. minucie Brazylijczyk Jussie.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze FC Nantes. Podopieczni Elie Baupa już w ubiegłym tygodniu, w spotkaniu z Paris Saint Germain, pokazali się z dobrej strony, ale wtedy zabrakło im szczęścia i ostatecznie przegrali 0:1. Tym razem jednak byli zespołem zdecydowanie lepszym od Valenciennes i zasłużenie wygrali 2:0.

W dramatycznych okolicznościach trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach zanotowali zawodnicy AJ Auxerre. W 80. minucie drużyna prowadzona przez Jeana Fernandeza prowadziła jeszcze z Lille OSC 2:1, ale w końcówce gospodarze odwrócili losy spotkania i tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zdobyli dwie bramki. W barwach AJA od pierwszej minuty na boisku przebywał Ireneusz Jeleń, którego w 67. minucie zastąpił Daniel Niculae. Dariusz Dudka ponownie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, reprezentant Polski w 77. minucie zmienił Thomasa Kahlenberga.