3. kolejka Primera Division: Pogrom Atletico, Espanyol tym razem remisuje

Piłkarze Espanyolu Barcelona już w sobotę mieli okazję umocnić się na pozycji lidera Primera Division. Tym razem jednak jedynie zremisowali z Getafe 1:1. W drugim sobotnim meczu Atletico Madryt bezproblemowo wypunktowało Recreativo Huelva, strzelając im aż cztery bramki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Atletico Madryt od początku przeważało w spotkaniu z Recre. Piłkarze Los Rojiblancos już na początku meczu za sprawą Sergio Aguero otworzyli wynik meczu. Argentyńczyk po chwili trafił po raz drugi do siatki, lecz tym razem sędzia nie uznał bramki. Gospodarze przez całe spotkanie kontrolowali mecz, a Recreativo dobił ich były piłkarz - Florent Sinama-Pongolle, który w drugiej połowie dwukrotnie pokonał golkipera rywali.

Wydawało się, że również w drugim spotkaniu miejscowi sięgną po trzy punkty. W pierwszej części gry Espanyol znacznie częściej zagrażał bramce przeciwnika, jednak pierwsi trafili zawodnicy Getafe. Co prawda nie minęło 10 minut, a Los Pericos wyrównali, lecz na kolejne bramki nie było ich już stać i w niedzielę mogą stracić pozycję lidera.

Atletico Madryt - Recreativo Huelva 4:0 (1:0)
1:0 - Aguero 8'
2:0 - Maniche 54'
3:0 - Sinama-Pongolle 79'
4:0 - Sinama-Pongolle 90'

Espanyol Barcelona - Getafe 1:1 (0:0)
0:1 - Manu del Moral 47'
1:1 - Sergio Sanchez 58'