Pod patronatem SportoweFakty.pl: I edycja Pucharu Tatr

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W sobotę i niedzielę na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem zostanie rozegrana I edycja piłkarskiego Pucharu Tatr. Patronat nad imprezą sprawuje portal SportoweFakty.pl.

W I edycji Pucharu Tatr udział wezmą Cracovia, Okocimski Brzesko, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Sandecja Nowy Sącz. Zasada turnieju jest prosta: w sobotę rozegrane zostaną półfinały zawodów, a w niedzielę finał i mecz o 3. miejsce.

Dla Cracovii spotkania w turnieju będą pierwszymi grami kontrolnymi w letnim okresie przygotowawczym. Pasy od środy są już w Zakopanem, gdzie przygotowują się do nowego sezonu na obiektach Centralnego Ośrodku Sportu. W barwach krakowskiego klubu w czasie pucharu zadebiutuje Marcin Kuś.

Piłkarze Cracovii i Podbeskidzia w Pucharze Tatr zagrają ze sobą po roku przerwy
Piłkarze Cracovii i Podbeskidzia w Pucharze Tatr zagrają ze sobą po roku przerwy

Podbeskidzie ma już za sobą pierwszy sparing. Podopieczni Czesława Michniewicza w środę pokonali gładko 5:0 amerykański FC Icon New Jersey. W barwach Górali w Pucharze Tatr nie wystąpi już król strzelców minionego sezonu ekstraklasy Robert Demjan, którego kontrakt z klubem wygasa z końcem czerwca i prawdopodobnie nie zostanie przedłużony i prezes Wojciech Borecki zwolnił go z udziału w turnieju.

Podobnie jak Cracovia, udziałem w Pucharze Tatr również Okocimski i Sandecja rozpoczną serię sparingów. Na ławce Piwoszy w czasie turnieju zadebiutuje ich nowy trener Piotr Stach. Z kolei kibice z Nowego Sącza będą mogli przywitać wracającego do ich klubu Rafała Zawiślana.

Puchar Tatr zostanie rozegrany na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Całodzienne bilety na turniej kosztują 10 zł i będzie można je nabyć w kasach bezpośrednio przed imprezą.

Organizatorem turnieju jest MKS Cracovia SSA we współpracy ze Stowarzyszeniem "Klub Przyjaciół Cracovii", a portal SportoweFakty.pl jest patronem medialnym imprezy. Zapraszamy do naszego portalu na śledzenie relacji na żywo z Pucharu Tatr

Plan Pucharu Tatr 2013:

29.06.2013 (sobota): 1. półfinał: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz - godz. 17:00 - relacja online 2. półfinał: Cracovia - Okocimski Brzesko - godz. 19:00 - relacja online

30.06.2013 (niedziela) Mecz o 3. miejsce - godz. 15:00 Finał: - godz. 17:00

Źródło artykułu: