Sparingowo: Porażka mistrza Polski

Legia Warszawa w środę w meczu sparingowym zmierzyła się ze Spartą Praga. Mistrz Polski to spotkanie przegrał. Jedynego gola w tej potyczce strzelił Jiri Skalak.

W tym artykule dowiesz się o:

Legia Warszawa, która przebywa na zgrupowaniu w Austrii, w środę w meczu sparingowym zmierzyła się z wicemistrzem Czech, Spartą Praga. Było to trzecie spotkanie mistrza Polski podczas obozu przygotowawczego.

Jedynego gola w starciu Legii ze Spartą w 48. minucie strzelił Jiri Skalak, który popisał się silnym, celnym uderzeniem z około 20 metrów. Legioniści dobrze zaprezentowali się zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy stworzyli sobie kilka dobrych okazji strzeleckich. Tych najlepszych nie wykorzystali Marek Saganowski i Helio Pinto. Po przerwie na boisku dominowali już głównie prażanie.

Jako ciekawostkę można podać informację, że mecz z trybun oglądał między innymi Stanislav Levy, szkoleniowiec Śląska Wrocław, który ze swoją drużyną również przebywa na zgrupowaniu w Austrii. Wrocławianie w środę w swoim meczu sparingowym pokonali 3:2 drużynę Tereka Grozny.   Legia Warszawa - Sparta Praga 0:1 (0:0)

0:1 - Jiri Skalak 48'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Raul Bravo, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak (61' Wladimer Dwaliszwili), Dominik Furman, Helio Pinto (46' Janusz Gol), Michał Kucharczyk (61' Jakub Kosecki) - Marek Saganowski.

Sparta Praga: Marek Cech - Jakub Brabec, Pablo Gil Sarrion, Ondrik Svejdik, Matej Hybs (72' Costa Nhamoinesu, 83' Mario Holek) - Marek Matejowski (81' Kamil Vacek), Ales Cermak (76' Josef Husbauer), Pavel Kaderabek, Jiri Skalak, Lukas Julis - Tiemoko Konate (64' Tomas Prikryl).