LM: Legia o krok od awansu - relacja z meczu New Saints - Legia Warszawa

Legia Warszawa po ciężkim początku wygrała z walijskim New Saints 3:1 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie legioniści przegrywali 0:1.

Bartosz Marcinkowski

Piłkarze Legii Warszawa przed meczem z New Saints FC twierdzili, że nie zlekceważą swojego rywala. Jednak ich gra w pierwszej połowie nie potwierdziła tych słów. Legioniści grali bez polotu i pomysłu na grę, bijąc głową w ścianę.

Za to Walijczycy doskonale rozpoczęli ten mecz. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 12. minucie gry, po strzale z ostrego konta Ryana Fraughana. W tej sytuacji lepiej mógł zachować się bramkarz mistrzów Polski Dusan Kuciak, który niefortunnie puścił piłkę pod nogami.

Od tego momentu piłkarze New Saints kontrolowali przebieg spotkania do końca pierwszej połowy. Natomiast piłkarze Legii nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Paula Harrisona

W 40. minucie spotkania Walijczycy mieli szansę na podwyższenie wyniku. W łatwy sposób ograny został Jakub Wawrzyniak i po strzale w długi róg Legię uratował słupek.

W drugiej połowie po wejściu na boisko Michała Kucharczyka i Dominika Furmana Legia zaczęła grać w swoim stylu. W 47. minucie bramkę zdobył świeżo wprowadzony na boisko Michał Kucharczyk. 10. minut później ten sam piłkarz asystował przy drugiej bramce strzelonej głową przez Marka Saganowskiego.

Kucharczyk dał znakomitą zmianę, to właśnie on pociągnął drużynę do walki o zwycięstwo. Dzięki swojemu dobremu występowi pozycja Miroslava Radovicia w rewanżowym meczu z Walijczykami nie będzie już taka pewna.

W kolejnych minutach Legia dalej nie zwalniała tempa. W 74. minucie Jakub Kosecki po indywidualnej akcji zdobył pięknego gola zza linii pola karnego. Do końca spotkania Legia kontrolowała przebieg spotkania i wydaję się, że jest już w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w Warszawie 24 lipca o godzinie o 20.45.

New Saints - Legia Warszawa 1:3 (1:0)
1:0 - Ryan Fraughan 12'
1:1 - Michał Kucharczyk 47'
1:2 - Marek Saganowski 57'
1:3 - Jakub Kosecki 74'

New Saints: Paul Harrison - Simon Spender, Philip Baker, Kai Edwards, Chris Marriott - Aeron Edwards, Alex Darlington (80' Matthew Williams), Christian Sergeant - Ryan Fraughan (64' Sam Finley), Michael Wilde, Jamie Mullan.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Jakub Wawrzyniak - Jakub Kosecki (79' Michał Żyro), Ivica Vrdoljak, Helio Pinto (46' Dominik Furman), Miroslav Radović (46' Michał Kucharczyk) - Wladimier Dwaliszwili, Marek Saganowski.