Udany początek Stalówki

Stal Stalowa Wola na początek sezonu 2013/2014 wygrała pierwszy mecz o stawkę. W rundzie wstępnej Pucharu Polski zielono-czarni wygrali 2:0 z Rakowem Częstochowa.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

Stalowcy byli zespołem zdecydowanie lepszym od ekipy z Częstochowy. Co prawda Raków od 13. minuty grał w osłabieniu, a mecz kończył w zaledwie 8-osobowym składzie, ale zielono-czarni nie pozwalali rywalom na zbyt wiele i kontrolowali przebieg gry. - Mieliśmy zdecydowaną przewagę liczebną. Trenujemy normalnie i przygotowujemy się do ligi. Puchar nie jest tak ważny jak rozgrywki ligowe. Pracujemy ciężko na treningach, aby jak najlepiej zaprezentować się w lidze. Wygrana z Rakowem cieszy - powiedział strzelec pierwszego gola w meczu Wojciech Reiman.

Stal w kolejnej rundzie zmierzy się na własnym boisku z Cracovią. Nie wiadomo jednak jak potoczy się sytuacja, bowiem właściciel obiektu w Stalowej Woli, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, nie jest w stanie zapewnić monitoringu i sektora dla kibiców gości. - Dzięki zwycięstwu przyjdzie nam zagrać z fajnym przeciwnikiem jakim jest Cracovia. Mam nadzieję, że ludzie odpowiedzialni za sprawy pozasportowe związane z organizacją meczu i stadionem staną na wysokości zadania i będziemy mogli rozegrać ten mecz. To będzie takie małe święto - stwierdził pomocnik Stali Radosław Mikołajczak

Zadowolony ze zwycięstwa a także z postawy zawodników był po meczu z Rakowem opiekun Stali Paweł Wtorek. - Czerwona kartka ustawiła to spotkanie. Zapewne wszystko inaczej by się to wszystko potoczyło. To kolejny etap przygotowań. Nie traktujemy pucharu priorytetowo. Nie było tej świeżości. Cieszymy się z wygranej - stwierdził szkoleniowiec zielono-czarnych.

W Stali po kilku latach przerwy zagrał Tomasz Wietecha, ale nie miał zbyt wiele pracy, oraz nowy napastnik Tomasz Płonka. Król strzelców III ligi grupy lubelsko-podkarpackiej nie miał zbyt wiele okazji do pokazania się. Ma jednak nadzieję, że wybór Stalówki okaże się być trafnym ruchem. - Zdecydowałem się na Stal ze względów sportowych, na atmosferę. Nie obyło się bez jakiś rozmów na temat tego zespołu, zaczerpnąłem opinii o Stalówce. Mam nadzieję, że Stal będzie zadowolona ze mnie, a ja z niej. Grałem już w II lidze w Resovii, ale nie wspominam tego okresu zbyt dobrze. w sumie to chyba zagrałem łącznie 2 mecze. Chciałbym, żebym dalej imponował celnością - zakończył Płonka.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×