Minimalna porażka Piasta - relacja z meczu Karabach Agdam - Piast Gliwice

W pierwszym swoim meczu w europejskich pucharach Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Karabachem Agdam 1:2. Mimo porażki niebiesko-czerwoni nie są w najgorszej sytuacji przed rewanżem.

Sebastian Kordek

Już na początku spotkania Rasad Sadigov znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak z kilku metrów nie trafił w światło bramki. Po chwili okazję miał Ruben Jurado, lecz uderzył wprost w bramkarza.

W 18. minucie Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie. Dobrą wrzutkę Mateja Izvolta na gola strzałem głową zamienił Marcin Robak. Kwadrans później Karabach Agdam powinien doprowadzić do wyrównania. Gospodarze zaskoczyli niebiesko-czerwonych rozwiązaniem rzutu wolnego i Richard Almeida przymierzył z jedenastu metrów, na szczęście nad bramką. Trzeba zaznaczyć, że pomocnikowi nie towarzyszył żaden z obrońców.

Almeida jednak trafił w 39. minucie... Kapitalnie przymierzył z dystansu i piłka poleciała prosto w okienko. Jakub Szumski był bez szans. Dodajmy, że już wcześniej Azerzy osiągnęli znaczącą przewagę i zdominowali boiskowe wydarzenia.

Jeszcze w końcówce pierwszej połowy kąśliwe z około 25 metrów szczęścia szukał Vuqar Nadirov, a futbolówka otarła się o słupek.

Po zmianie stron Karabach nadal atakował i próbował zaskoczyć gliwiczan uderzeniami z dystansu. Mijały one jednak cel. Goście głównie skupili się na grze w defensywie.

Nic się nie działo aż do 81. minuty. Wtedy to gospodarze przeprowadzili szybką akcję, Reynaldo znalazł się przed Szumskim, lecz miał na plecach jeszcze obrońców. Zdołał oddać strzał, aczkolwiek świetnie interweniował golkiper Piasta. Już dwie minuty później było 2:1 dla Azerów. Błąd popełnił Szumski, który wypuścił piłkę z rąk w pozornie niegroźnej sytuacji i wykorzystał to Reynaldo uderzeniem z kilku metrów.

Karabach Agdam - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
0:1 - Marcin Robak 18'
1:1 - Richard Almeida 39'
2:1 - Reynaldo 83'

Karabach Agdam: Varvodić - Qarayen, Medvedev, Yusifov (46' George), Reynaldo, Gelashvili (75' Kapolongo), Sadigov, Nadirov (90' Sattarli), Almeida, Teli, Agolli.

Piast Gliwice: Szumski - Zbozień, Polak, Horvath, Klepczyński - Izvolt (68' Wilczek), Matras, Hanzel, Podgórski - Ruben Jurado (46' Cicman) - Robak (83' Murawski).

Żółte kartki: Nadirov, Reynaldo (Karabach) oraz Zbozień (Piast).

Sędzia: Damir Batinić (Chorwacja).