LE: Śląsk nie wygrał w Czarnogórze - relacja z meczu FK Rudar Pljevlja - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław mógł rozbić Czarnogórców w rewanżowym meczu Ligi Europejskiej. Mimo braku zwycięstwa i tak awansował do kolejnej rundy.

Bartosz Zimkowski

Najsilniejszy skład wystawił Stanislav Levy mimo zwycięstwa 4:0 w pierwszym pojedynku rozegranym na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Początek spotkania w Podgoricy nie był ciekawy. Upalna pogoda nie sprzyjała piłkarzom obu drużyn. Z czasem do słowa zaczęli dochodzić mistrzowie Polski z 2012 roku. Tworzyli sobie coraz groźniejsze okazje i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele.

Zabójcze dla Rudaru były dwie minuty tuż po upływie drugiego kwadransa. W 31. minucie Dudu Paraiba dośrodkował w pole karne, gdzie nie najwyższy Waldemar Sobota strzałem głową otworzył wynik meczu. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po utracie gola, a otrzymali drugi cios. Znów w akcji bramkowej wziął udział Sobota i to on zaliczył asystę przy trafieniu Marco Paixao.

Do końca pierwszej połowy Śląsk stworzył sobie jeszcze kilka okazji, ale nie zdobył gola. Najlepszą zmarnował Sebastian Mila. Na drugą odsłonę Levy nie wypuścił już Milę oraz Sobotę, oszczędzając ich na ligowy pojedynek z Jagiellonią Białystok.

To zemściło się na grze wrocławian. Do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i już w 56. minucie strzelili kontaktowego gola. Miroje Jovanović minął kilku piłkarzy Śląska i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Rafała Gikiewicza.

FK Rudar nabrał wiatru w żagle i coraz śmielej atakował Śląska. Wprawdzie wynik był już rozstrzygnięty, to Czarnogórcy chcieli z honorem pożegnać się z Ligą Europejską.

W końcówce swoją okazję miał rezerwowy Sebino Plaku, ale futbolówka po jego strzale odbiła się od linii bramkowej i wróciła do gry. Ostatecznie Śląsk nie wygrał, ponieważ w ostatnich sekundach Adi Bambur doprowadził do wyrównania i ustalił wynik spotkania na 2:2.

W kolejnej rundzie Śląsk najprawdopodobniej zmierzy się z Club Brugge. Belgowie będą dużo bardziej wymagającym rywalem.