2. Bundeslidze: Drugi dobry mecz i asysta Piotra Ćwielonga

Początek przygody z ligą niemiecką jest dla Piotra Ćwielonga bardzo udany. Były gracz Śląska Wrocław występuje w podstawowym składzie i jest ważną postacią VfL Bochum.

Konrad Kostorz
Podobnie jak w meczu 1. kolejki Unionowi Berlin (2:1) Piotr Ćwielong znalazł się w wyjściowej jedenastce zespołu Petera Neururera i wystąpił na pozycji lewoskrzydłowego.

Już w 10. minucie Ćwielong dokładnie dośrodkował w pole karne i zaliczył asystę przy trafieniu Patricka Fabian. Nie było to jedyne udane zagranie polskiego piłkarza - w dalszej części pojedynku obsłużył on precyzyjnymi podaniami Christiana Tifferta i Floriana Jungwirtha, którzy jednak nie wykorzystali dogodnych okazji. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem były młodzieżowy reprezentant Polski mógł rozstrzygnąć losy pojedynku, jednak jego uderzenie okazało się niecelne.

Po dwóch kolejkach 2. Bundesligi drużyna z Bochum zajmuje 4. miejsce w tabeli, ustępując tylko SpVgg Greuther Fuerth, FC Kaiserslautern oraz Erzgebirge Aue.

VfL Bochum - Dynamo Drezno 1:1 (1:0)
1:0 - Fabian 10'
1:1 - Fiel 69'