Łukasz Sosin potwierdza formę strzelecką na Cyprze

W sobotni wieczór odbyły się na Cyprze mecze 4. kolejki miejscowej ekstraklasy. Lider tabeli, Anorthosis Famagusta zmierzył się na wyjeździe z klubem AEL Limassol. Faworytami tego spotkania byli przyjezdni, którzy w przypadku zwycięstwa mieli szansę umocnić się na 1. miejscu.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gości pojawił się polski napastnik Łukasz Sosin. Mistrz kraju długo nie mógł znaleźć sposobu na linię obrony AEL. W pierwszej połowie meczu kibice nie zobaczyli żadnej bramki.

Po zmianie stron, w 61. minucie spotkania, po dośrodkowaniu Sávio w dogodnej sytuacji znalazł się były zawodnik Wisły Kraków. Jednak nie zdołał on wpakować futbolówki do siatki. Sosin cieszył się z bramki dopiero w 70. minucie. Wówczas centrę w szesnastkę posłał Paulo Costa, a Sosin popisał się ładnym uderzeniem głową i Anorthosis objął prowadzenie. Wynik spotkania na 2:0 dla gości w 81. minucie ustalił Traianos Dellas.

Sosin zagrał cały pojedynek. Na swoim koncie ma on już trzy bramki w bieżącym sezonie ligowym.

AEL Limassol - Anorthosis Famagusta 0:2 (0:0)
0:1 - Sosin 70'
0:2 - Dellas 81'