Korona znów zwycięska (relacja)

Piłkarze Korony Kielce odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. W ramach 12. kolejki pierwszej ligi żółto-czerwoni pewnie pokonali Wartę Poznań 3:0. Bramki dla kielczan zdobyli: Andradina, Gawęcki i Kiełb.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze minuty sobotniego spotkania to zmasowane ataki Korony. Kielczanie szybko chcieli udowodnić, że w drużynie nie ma żadnego kryzysu, a ostatnie porażki z Odrą Opole i Kmitą Zabierzów to tylko wypadek przy pracy. Piłkarzom trenera Gąsiora brakowało jednak dokładności. Ich strzały były nieczyste, bądź kończyły się na nogach obrońców Warty.

Dokładności nie zabrakło jednak w 21. minucie. Strzał z 25 metrów Pawła Sasina trafił po drodze do Ediego Andradiny, który jeszcze jednego z obrońców i pewnym uderzeniem prawą nogą pokonał Łukasza Radlińskiego. Goście mogli odpowiedzieć już po 180 sekundach, kiedy po błędzie niepewnie grającego Hernaniego Marcin Klatt zmarnował sytuację sam na sam z Radosławem Cierzniakiem.

Drugi raz kielecka defensywa zaspała w 31. minucie. Także drugi raz znakomicie zachował się jednak Cierzniak, który obronił uderzenie z kilku metrów Alaina Ngamayamy. Do końca pierwszej połowy więcej dogodnych okazji już nie było.

Druga odsłona, a przynajmniej zdecydowana jej część nie należała do tych najpiękniejszych. Strzałów było na lekarstwo, a i zaangażowanie piłkarzy obu ekip jakby nieco spadło. Ponad 7 tysięcy kibiców na kieleckim stadionie doczekało się emocji w samej końcówce spotkania. Po raz kolejny gola zdobył wprowadzony wcześniej Piotr Gawęcki. Tym razem kielecki młodzieżowiec w 83. minucie spotkania po składnej akcji całego zespołu dobił strzał Jacka Markiewicza.

Nie minęło siedem minut, a ze zdobycia gola cieszyć się mógł kolejny kielecki rezerwowy. Ładną indywidualną akcję zakończoną celnym strzałem lewą nogą zakończył w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Jacek Kiełb.

Korona Kielce - Warta Poznań 3:0 (1:0)