Pawłowski najlepszym graczem Malagi!

Bardzo zadowoleni z transferu Bartłomieja Pawłowskiego mogą być kibice Malagi. Polak był najjaśniejszą postacią ekipy, która poległa z Aston Villą 2:3.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W drugim kontrolnym meczu w barwach Malagi CF wybiegł Bartłomiej Pawłowski.  Debiutu do udanych nie zaliczy, ale w sobotnie popołudnie co rusz szalał po boisku i już został porównany przez andaluzyjskie media do samego Joaquina!

Były gracz Widzewa błysnął już na początku, uderzając w dobrej sytuacji nad poprzeczką bramkarza Aston Villi. Później dominowała ekipa z Premier League, która w ciągu kilkudziesięciu minut strzeliła trzy bramki za sprawą Christiana Benteke oraz Rona Vlaara.

Przed zmianą stron Malaga zmniejszyła rozmiary porażki za sprawą kapitalnego rajdu Pawłowskiego, który zakończył się samobójczym trafieniem Joresa Okore. Polak jeszcze dwukrotnie był bliski zdobycia gola, ale ostatecznie wynik ustalił Sergi Darder.

Pawłowski zagrał przez 90 minut i po takim występie ma realne szanse na wyjście od pierwszego gwizdka na inaugurację Primera Division przeciwko Valencii.

Aston Villa - Malaga CF 3:2 (3:1)
1:0 - Benteke 12'
2:0 - Vlaar 20'
3:0 - Benteke 30'
3:1 - Okore (sam.) 43'
3:2 - Sergi Darder 61'