Grad bramek na trzech boiskach, remis w Poznaniu - wyniki spotkań 3. kolejki gr. zachodniej II ligi

Sporo bramek strzelili piłkarze grupy zachodniej II ligi w trzeciej kolejce spotkań. Tym razem największe niespodzianki zanotowaliśmy na boiskach w Ostrowie, Kluczborku i Wałbrzychu.

Adrian Dudkiewicz

Zupełnie inaczej nowy sezon wyobrażali sobie kibice Zagłębia. Sosnowiczanie na wyjazdach srodze zawodzą, a w sobotę stracili punkty w Wałbrzychu po przepięknym strzale z dystansu 16-letniego Michała Bartkowiaka. - My cieszymy się z wygranej. Wiedzieliśmy, że przyjeżdża do nas bardzo trudny i wymagający przeciwnik, który potrafi grać w piłkę. Oddaliśmy drużynie Zagłębia połowę boiska, doskakiwaliśmy w odpowiednim momencie. Ćwiczymy to na treningach od maja, gdy jestem trenerem. Kładę spory nacisk na przesuwanie w pionie i poziomie poszczególnych formacji. Nasza gra obronna zaczyna się już od Marcina Folca. Jest on doświadczonym zawodnikiem i bardzo dobrze to wykonuje - radował się trener gospodarzy Maciej Jaworski.

Aż sześć bramek oglądali kibice na boisku w Kluczborku. MKS remis uratował w samej końcówce. Zrobił to Adam Orłowicz, który wepchnął piłkę do siatki, chociaż wcześniej odbiła się od poprzeczki bramki polkowiczan. Po tym zdarzeniu arbiter zakończył ten pojedynek, który o wiele ciekawszy był w drugiej połowie. Podopieczni Janusza Kubota grali na czas, co jednak zemściło się tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Swoich sympatyków tym razem zawiodła Ostrovia. Tuż przed przerwą strzałem w długi róg bramkę dla gości zdobył Paweł Baraniak. Ostrowianie też mieli swoje dobre okazje, bo w 55. minucie Marcin Feć nie dał się pokonać z rzutu karnego wykonywanego przez Łukasza Wiącka. Co więcej, to właśnie Ruch powinien zdobyć więcej bramek, ale źle nastawione celowniki mieli napastnicy przyjezdnych.

Bez wątpienia "hitem" kolejki był pojedynek w Poznaniu. Warta co prawda przez cały mecz przeważała nad Bytovią Bytów. Ozdobą kolejki będzie gol strzelony z ponad 30 metrów przez Adriana Bartkowiaka po rozegraniu stałego fragmentu. Po przerwie marnie prezentujący się do tego momentu zawodnicy Pawła Janasa zdołali doprowadzić do wyrównania, a gapiostwo obrońców "zielonych" wykorzystał Mateusz Michalski. W końcówce poznaniacy zaatakowali, choć strzały Piceluka i Rasiaka nie znalazły drogi do bramki.

Sporo goli kibice oglądali na boiskach w Zielonej Górze i Stargardzie Szczecińskim. Natomiast w piątek Odra Opole pokonała Calisię Kalisz 1:0, a Polonia Bytom to samo zrobiła z Gryfem Wejherowo (2:1). W niedzielę kolejkę zakończy potyczka Rakowa Częstochowa z Rozwojem Katowice.

WYNIKI SPOTKAŃ 3. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
1:0 - Bartkowiak 23'

Warta Poznań - Bytovia Bytów 1:1 (1:0)
1:0 - Bartkowiak 9'
1:1 - Michalski 48'

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:1)

3:3 - Orłowicz 90'

Błękitni Stargard Szczeciński - Jarota Jarocin 2:3 (2:1)
1:0 - Gajda 7'
1:1 - Skokowski (k.) 8'
2:1 - Wojtasiak 19'
2:2 - Czabański 68'
2:3 - Danielak 90'

UKP Zielona Góra - Chrobry Głogów 2:4 (1:1)

1:0 - Kocur 55'

Polonia Bytom - Gryf Wejherowo 2:1 (1:0)
1:0 - Białkowski 45+1'
1:1 - Osłowski 58'
2:1 - Jarka 74'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!