Premier League: Arsenal upokorzony na swoim stadionie!

Arsenal Londyn fatalnie rozpoczął nowy sezon Premier League. Przegrał przed własną publicznością z Aston Villą 1:3. Wojciech Szczęsny wpuścił trzy gole.

Bartosz Zimkowski

Nieźle w przedsezonowych sparingach prezentował się Arsenal Londyn. Jeszcze tydzień temu ograł Manchester City, chociaż na Emirates Cup nie popisał się. Wydawało się, że Aston Villa będzie łakomym kąskiem w pierwszej kolejce. Już w szóstej minucie Olivier Giroud z czterech metrów pokonał bramkarza rywali i kibice zacierali ręce.

Tymczasem w 22. minucie Wojciech Szczęsny zatrzymał nieprzepisowo szarżującego Gabriela Agbonlahora i sędzia wskazał na "wapno". Polakowi wlepił żółtą kartkę. Ten zdołał obronić uderzenie Christiana Benteke, ale wobec dobitki był już bezradny. Do przerwy był remis i The Villans wcale nie byli słabszym zespołem.

W 62. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Zdaniem sędziego Laurent Koscielny faulował we własnym polu karnym Agbonlahora i arbiter ponownie podyktował rzut karny. Tym razem Belg zmylił Szczęsnego i wyprowadził gości na prowadzenie.

Sytuacja Kanonierów zrobiła się jeszcze trudniejsza 5 minut później, gdy za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska musiał zejść Koscielny. Aston Villa pod koniec spotkania zadała trzeci cios, gdy Antonio Luna Rodriguez wykorzystał okazję sam na sam ze Szczęsnym i przypieczętował zwycięstwo. Kibice Arsenalu głośnym buczeniem pożegnali swoich pupili. Warto dodać, że cały pojedynek na ławce rezerwowych gości przesiedział Aleksandar Tonev, były gracz Lecha Poznań.

W dużo lepszym nastroju był za to Artur Boruc. Polak zachował czyste konto w pojedynku z West Bromwich Albion, a Southampton zwyciężyło po golu Rickiego Lamberta z 90. minuty. 31-latek przed kilkoma dniami zadebiutował w reprezentacji, gdzie także zdobył bramkę.