Ligue 1: PSG wciąż bez wygranej, wysoki triumf Monaco

Niedzielne spotkania Ligue 1 dostarczyły sporo emocji. Wysokie zwycięstwo odniosło AS Monaco, totalnie zawiódł jednak inny faworyt - Paris Saint-Germain.

Szymon Mierzyński

Ekipa ze stolicy z trudem zremisowała u siebie z AC Ajaccio 1:1, mimo że we wszystkich statystykach miała miażdżącą przewagę. Goście objęli prowadzenie w 10. minucie po pięknym technicznym strzale Benoita Pedrettiego. Warto zaznaczyć, że było to jedyne celne uderzenie zespołu z Korsyki w całym meczu!

Paryżanie stworzyli multum sytuacji, jednak kapitalnie między słupkami spisywał się Guillermo Ochoa. Skapitulował dopiero w 86. minucie po tym jak cudownie sprzed pola karnego huknął Edinson Cavani. Urugwajczyk uratował dla PSG punkt, co nie zmienia faktu, że mistrz Francji zaliczył już drugie potknięcie i wciąż pozostaje bez wygranej w nowym sezonie.

Dużo lepiej spisało się AS Monaco. Beniaminek rozgromił u siebie Montpellier HSC 4:1. Kolejną bramkę w tych rozgrywkach zdobył Radamel Falcao, ale przyćmił go Emmanuel Riviere, który skompletował hat-tricka! W trzecim niedzielnym pojedynku FC Lorient pokonało na własnym stadionie FC Nantes 2:1.