Oficjalnie: Pomocnik z RPA w Lechu Poznań

Zgodnie z zapowiedziami w środę Lech Poznań zaprezentował kolejnego nowego piłkarza. Został nim 23-letni Daylon Claasen.

Michał Jankowski
Michał Jankowski

O tym, że Lech Poznań podpisze kontrakt z nowym zawodnikiem mówiło się od wtorku. Sprawa transferu nieco się przeciągała, ale ostatecznie udało się ustalić wszystkie szczegóły.

Nowy nabytek poznańskiego klubu pochodzi z RPA, a nie jak wcześniej przewidywano z Norwegii. Został nim 23-letni Daylon Claasen, który występuje na pozycji środkowego pomocnika, ale w razie konieczności może również grać na skrzydle.

Claasen wywodzi się ze szkółki Ajaxu Amsterdam. Ostatnie trzy lata spędził w belgijskim Lierse, gdzie zagrał łącznie w 69 meczach i zdobył w nich 9 bramek. Ma na swoim koncie również kilka występów w reprezentacji narodowej. Od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem. Umowa z Lechem będzie obowiązywała przez rok, ale klub ma możliwość przedłużenia jej o kolejne 24 miesiące. Claasen będzie występował z numerem 22 na koszulce.

Przypomnijmy, że wcześniej Kolejorza zasilili: Barry Douglas, Szymon Pawłowski, Maciej Gostomski, Dimitrije Injac, a z wypożyczenia wrócił Kamil Drygas. Ponadto podpisano umowę z Paulusem Arajuurim, który do drużyny dołączy zimą.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×