Puchar Włoch: Awans Salernitany

Salernitana z dużymi problemami, ale wyeliminowała Sassuolo. Oba kluby póki co naprawdę dobrze się spisują w drugiej lidze i mogą liczyć nawet na awans do Serie A. Co prawda to gospodarze zdołali się zakwalifikować do 1/8 finału, ale o ich sukcesie zadecydowała dopiero seria rzutów karnych.

Adam Kiołbasa

Do przerwy prowadziła ekipa, która w tym momencie jest liderem Serie B, bowiem już w 14. minucie na listę strzelców wpisał się Selva. Zaraz po zmianie stron do wyrównania zdołał doprowadzić Marchese, ale w 65. po drugim trafieniu Selvy ponownie prowadziło Sassuolo. W 83. Kyriazis strzelił na 2:2 i tym samym doprowadził do dogrywki.

W tej bramki już nie padły, co oznacza, że o końcowym rozstrzygnięciu musiała decydować seria rzutów karnych. Jedenastki skuteczniej egzekwowała Salernitana. Tym samym wspomniana ekipa zmierzy się w 1/8 z SSC Napoli.

Salernitana - Sassuolo 2:2 (2:2, 2:2, 0:1) k. 6:5
0:1 - Selva 14'
1:1 - Marchese 45'
1:2 - Selva 65'
2:2 - Kyriazis 83'
Awans: Salernitana.