Legionovia grała, Stalówka strzelała - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo

Stal Stalowa Wola wygrała kolejny ligowy mecz. Tym razem zielono-czarni zwyciężyli w meczu z Legionovią Legionowo 2:0. Oba gole zdobył kapitan Stali Wojciech Fabianowski.

Kamil Górniak

Już w 5. minucie meczu gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale główkę Tomasza Płonki świetnie obronił Marcin Marcinkowski. Bardzo aktywny w drużynie gości był Szymon Lewicki, który mimo wysokiego wzrostu umiał się obrócić i uderzyć. W 10. minucie Wojciech Fabianowski miał wyborną okazję na gola, ale po główce z kilku metrów bramkarz zdołał odbić piłkę na poprzeczkę. Lewicki kilka razy uderzał na bramkę gospodarzy, ale często świetnie między słupkami spisywał się Tomasz Wietecha, który po raz kolejny pokazał, że jest pewnym punktem drużyny.

Legionovia atakowała, przeważała, grała piłką, ale to Stal zdobyła gola. W 32. minucie po prostopadłym podaniu Damiana Łanuchy przed bramkarzem znalazł się Wojciech Fabianowski, który technicznym strzałem zdobył gola dla gospodarzy. Po stracie gola morale gości nieco spadły i nie atakowali już z takim animuszem. Po zmianie stron jednak ruszyli do przodu i ... stracili gola. W 49. minucie po kontrze i dośrodkowaniu Radosława Mikołajczaka bramkarza beniaminka uprzedził Fabianowski i zdobył gola z kilku metrów.

Podrażnieni goście ruszyli do huraganowych ataków. Przez pozostały okres czasu do końcowego gwizdka przebywali na połowie Stalówki. Groźnie uderzali m.in. Lewicki czy Kamil Tlaga, ale bardzo dobrze bronił Wietecha. W samej końcówce goście jeszcze próbowali zdobyć honorowego gola, ale nie udało się im zaskoczyć golkipera Stalówki. Legionovia pozostawiła jednak po sobie bardzo dobre wrażenie i wydaje się, że na razie płaci frycowe w II lidze.

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
1:0 - Fabianowski 32'
2:0 - Fabianowski 49'

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Majowicz (89' Komada), Łanucha, Argasiński, Mikołajczak (86' Sikorski), Fabianowski (64' Kachniarz), Płonka (74' Juda).

Legionovia Legionowo: Marcinkowski - Goliński, Łukasik, Lendzion, Pielak, Tlaga, Tomczyk (77' Złotkowski), Romańczuk, Janusiński (46' Sołtys), Lewicki, Bojas.

Żółte kartki: Fabianowski, Łanucha, Mikołajczak (Stal) oraz Łukasik (Legionovia).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Widzów: 1000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!