KokpitKibice
Zobacz drużynę

Finał Euro 2020 odbędzie się w Turcji? Stambuł wyrasta na wielkiego faworyta

Po tym, jak Stambuł przegrał walkę o letnie igrzyska, najprawdopodobniej otrzyma organizację finału piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się za niespełna siedem lat.
Konrad Kostorz
Konrad Kostorz

Euro 2020 nie będzie rozgrywane w jednym państwie, ale na całym Starym Kontynencie. Nie jest wykluczone, że niektóre ze spotkań fazy grupowej będą mieć miejsce w Polsce, ale nasz kraj nie ma raczej szans na zorganizowanie pojedynków fazy pucharowej.

Gdzie odbędą się półfinały i finał piłkarskich mistrzostw Europy? Jak donoszą europejskie media, wszystko wskazuje na to, że UEFA wybierze Stambuł, który w sobotę nie zdołał zapewnić sobie organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku. W finałowym głosowaniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego turecka metropolia uległa 36 do 60 japońskiemu Tokio.

Decyzja MKOl sprawiła, że z walki o decydujące mecze Euro 2020 zrezygnowali Niemcy, którzy do tej pory optowali za kandydaturą Monachium. Nasi zachodni sąsiedzi zamierzają zabiegać o przyznanie im trzech spotkań fazy grupowej oraz jednego z ćwierćfinałów oraz wspierać Turcję w wyścigu po organizację rozstrzygających meczów.

Kto może okazać się najgroźniejszym kandydatem miasta znad Bosforu? Starania o ugoszczenie najlepszych drużyn mistrzostw Europy czynią także m.in. Londyn ze stadionem Wembley oraz belgijska Bruksela. UEFA ostateczną decyzję ogłosi we wrześniu 2014 roku.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
europejskie media
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×