Serie A: Piotr Zieliński wciąż poza "11" Udinese, pewny triumf najbliższego rywala Legii

Trener Francesco Guidolina wciąż nie wystawia reprezentanta Polski w podstawowym składzie. W niedzielnych meczach 3. kolejki Serie A Udinese Calcio zremisowało, a wygraną odniosło Lazio Rzym.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku rozgrywek Piotr Zieliński pełnił w Udinese tylko rolę rezerwowego. Po udanych występach 19-latka w meczach reprezentacji Polski można było mieć nadzieję, że Francesco Guidolin wystawi ofensywnego pomocnika od pierwszego gwizdka, ale stało się inaczej.

Zieliński pojawił się na placu gry dopiero w 84. minucie w miejsce Emmanuela Badu. Tuż po tym jak kadrowicz Waldemara Fornalika wszedł na murawę, Zebrom udało się doprowadzić do wyrównania - Luis Muriel zagrał do Antonio Di Natale, a niezawodny snajper Udinese pokonał Gianlukę Curciego.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosło Lazio, które już w pierwszej połowie sforsowało defensywę Chievo. Wynik otworzył po świetnym podaniu Edersona Antonio Candreva, zaś na 2:0 podwyższył Luis Pedro Cavanda. Dzieła zniszczenia klubu z Werony dopełnił Senad Lulić, któremu asystował Ogenyi Onazi.

Lazio, które już w czwartek podejmie w 1. kolejce Ligi Europejskiej Legię Warszawa, wystąpiło w ustawieniu 4-4-1-1 z wysuniętym Miroslavem Klose. Niemiec rozegrał 89 minut, ale nie zdołał zdobyć bramki. W jedenastce zabrakło pauzującego za kartki brazylijskiego gwiazdora Hernanesa, a także zwykle grającego od 1. minuty Urugwajczyka Alvaro Gonzaleza.

W kadrze meczowej Chievo nie znalazł się nowy nabytek Tomasz Kupisz, który niedawno rozpoczął treningi z zespołem. W derbach Genui na placu gry zabrakło polskich zawodników: Bartosz Salamon siedział wśród rezerwowych, a Paweł Wszołek na trybunach.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Lazio Rzym - Chievo Werona 3:0 (3:0) 1:0 - Candreva 8' 2:0 - Cavanda 38' 3:0 - Lulić 42'

AS Livorno Calcio - Catania Calcio 2:0 (0:0) 1:0 - Paulinho 65' 2:0 - Paulinho 72'

Udinese Calcio - FC Bologna 1:1 (0:0) 1:0 - Diamanti 71' 1:1 - Di Natale 85'

Hellas Werona - US Sassuolo 2:0 (1:0) 1:0 - Martinho 12' 2:0 - Romulo 90'

Sampdoria Genua - Genoa CFC 0:3 (0:1) 0:1 - Antonini 9' 0:2 - Calaio 50' 0:3 - Lodi 66' TABELA SERIE A ->>>