Z 0:2 do 3:2 - tego w najnowszej historii Warty Poznań jeszcze nie było (wideo)

W sobotę piłkarze Warty dokonali rzeczy niebywałej. Do 72. minuty przegrywali z KS Polkowice 0:2, mimo to zwyciężyli 3:2. To pierwsze takie wydarzenie w najnowszej historii klubu!

Szymon Mierzyński

Przez ostatnie dziesięć lat równie imponującego wyczynu zielonych nie było. Drużyna z Drogi Dębińskiej potrafiła odrabiać straty w wielu spotkaniach, ale ani razu nie zanotowała triumfu w sytuacji gdy przegrywała różnicą dwóch goli.

Przez ostatnią dekadę miało miejsce sześć meczów, w których poznaniacy odrobili dwubramkowy dystans i wywalczyli ostatecznie remis. Aż trzy z nich dotyczą sezonu 2004/2005. W ówczesnej III lidze warciarze zaliczyli udaną pogoń za wynikiem przeciwko Unii Janikowo (3:3), TKP Toruń (2:2) oraz Amice II Wronki (2:2).

Następne spektakularne powroty zielonych odnotowano już na zapleczu ekstraklasy. Ogromnych emocji dostarczyło spotkanie z 5 września 2009 roku. Do "ogródka" przyjechał wtedy GKS Katowice i wynik brzmiał 3:3, mimo że goście prowadzili 2:0 i 3:2.

Tylko jedną bramkę, ale za to w samej końcówce i z nawiązką poznaniacy odrobili w maju 2011 roku. Walczący o utrzymanie MKS Kluczbork prowadził na Stadionie Miejskim w stolicy Wielkopolski 1:0 i tak stan rzeczy utrzymywał się aż do 82. minuty. Później jednak niesiona dopingiem ponad 10 tys. kibiców Warta przypuściła piorunujący szturm i zwyciężyła 2:1 po golach Piotra Reissa oraz Pawła Iwanickiego.

Charakter zieloni pokazali też całkiem niedawno, bo w maju 2012 roku, gdy przegrywając na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 0:2, zdołali wyrwać jeden punkt (gole Łukasza Grzeszczyka i Macieja Mysiaka).

Nic jednak nie może się równać z tym, czego ekipa Marka Kamińskiego dokonała w sobotę. Do 72. minuty spotkanie w Polkowicach układało się kompletnie nie po jej myśli, mimo to zdołała wyszarpnąć trzy oczka, nokautując gospodarzy w zaledwie czternaście minut. Najpierw do rezultatu remisowego doprowadzili Michał Goliński i Michał Ciarkowski, zaś decydujący cios zadał Grzegorz Rasiak. Ta wygrana to przełamanie po trzech kolejkach bez zwycięstwa. Poskutkowało ono znaczną poprawą sytuacji w tabeli. Teraz piłkarze z Drogi Dębińskiej tracą tylko dwa oczka do miejsc premiowanych awansem.

Zobacz spektakularny come back Warty w Polkowicach:

Więcej o Warcie Poznań TUTAJ i na oficjalnej stronie klubu

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!