Ligue 1: Monaco i PSG wciąż na czele, drużyna Ludovika Obraniaka w strefie spadkowej

Czołowe drużyny Ligue 1 nie zawiodły w środowych spotkaniach. Zwycięstwa odniosły zarówno AS Monaco, jak i Paris Saint-Germain. Skompromitował się za to Olympique Lyon.

Szymon Mierzyński
Les Gones, którzy od początku rozgrywek radzą sobie przeciętnie, tym razem musieli uznać wyższość AC Ajaccio. Dla ekipy z Korsyki była to pierwsza wygrana w obecnym sezonie. Po raz drugi triumfowało natomiast EA Guingamp. Beniaminek zaprezentował świetną skuteczność i zdemolował u siebie ostatnie w tabeli FC Sochaux aż 5:1.

Najmniej emocji dostarczył "polski" pojedynek pomiędzy Girondins Bordeaux a Stade Reims. Na Stade Chaban-Delmas odnotowano bezbramkowy remis. Ludovic Obraniak i Grzegorz Krychowiak pojawili się w podstawowych składach swoich drużyn. Ten pierwszy został jednak zmieniony już w przerwie przez Cheicka Diabate. Krychowiak zaliczył z kolei 90 minut.

Liderem Ligue 1 pozostaje AS Monaco, które bez najmniejszych problemów odprawiło w środę SC Bastia. Bramki dla beniaminka zdobywali ci, którzy robią to w obecnym sezonie najczęściej: Emmanuel Riviere i Radamel Falcao (dwie).

Skromniej, bo tylko 1:0 triumfowało Paris Saint-Germain. Mistrz Francji pokonał na wyjeździe Valenciennes FC dzięki trafieniu Edinsona Cavaniego tuż przed przerwą.

W czwartek odbędzie się ostatni mecz 7. kolejki. Montpellier HSC podejmie Stade Rennes.