Słonie zalane naftą - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock

Po bramce zdobytej w 35. minucie przez Janusza Dziedzica Wisła Płock pokonała w Niecieczy miejscową Termalicę Bruk-Bet 1:0. Gospodarze nie przypominali zespołu, który jest kandydatem do awansu.

Michał Piegza

Termalica Bruk-Bet Nieciecza była zdecydowanym faworytem w meczu z beniaminkiem 1. ligi Wisłą Płock. Goście od początku spotkania grali bez respektu dla wyżej notowanego rywala.

Pierwszą bramkową okazję stworzyły sobie Słonie. W 5. minucie uderzenie głową Rafała Kujawy obronił Seweryn Kiełpin. Chwilę później bramkarz Nafciarzy okazał się lepszy od Jakuba Kiełba w sytuacji sam na sam. W 24. minucie obok bramki uderzył z kolei Piotr Ceglarz.

Goście dali wyszaleć się podopiecznym Duszana Radolskiego i w 34. minucie objęli prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Sebastiana Nowaka najwięcej sprytu zachował Janusz Dziedzic i płocczanie zdobyli gola.

Kilka minut po bramce dla gości arbiter podyktował rzut karny dla Słoni, ale po chwili zmienił decyzję dopatrując się nieprzepisowego zagrania jednego z piłkarzy z Niecieczy.

Po zmianie stron początkowo wyraźną przewagę uzyskali piłkarze Termalicy, a Wisła nastawiła się na grę z kontrataku. Po jednym z nich Krzysztof Janus trafił do siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

Gospodarze, mimo optycznej przewagi, mieli problemy z zagrożeniem bramce przyjezdnych. Bliżej goli byli gracze beniaminka. W 74. minucie Jacek Góralski przegrał w sytuacji sam na sam z Nowakiem, a trzy minuty później Piotr Wlazło trafił piłką w słupek.

W końcówce spotkania chaotycznie atakowała Termalica, ale piłkarze z Płocka dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 - Dziedzic 34'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak - Piątek, Czerwiński, Pleva, Horvath (61' Schumeister), Jarecki, Kiełb, Ceglarz (72' Drozdowicz), Pielorz, Rybski (81' Sołdecki), Kujawa.

Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Mysona, Sekulski (80' Grudzień), Janus, Góralski, Burkhardt (75' Wlazło), Dziedzic (90' Nadolski), Hiszpański.

Żółte kartki: Horvath, Kiełb, Pleva, Czerwiński (Termalica) oraz Sekulski, Janus, Nadolski (Wisła).