Ciężki bój lidera z oustiderem - wyniki sobotnich meczów 14. kolejki gr. wschodniej II ligi

Na czele tabeli grupy wschodniej II ligi pozostaje Pogoń Siedlce, która szczęśliwie wygrała w Krakowie z Garbarnią. Dystansu do lidera nie traci również Stal ze Stalowej Woli.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Wydawało się, że w tej kolejce najłatwiejsze zadanie czeka piłkarzy z Siedlec. Pogoń co prawda grała na wyjeździe, ale mierzyła się z outsiderem rozgrywek. Mecz z Garbarnią toczył się zgodnie z oczekiwaniami. Najpierw w 25. minucie gości na prowadzenie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wyprowadził Marcin Stromecki. Gdy dziesięć minut później Karol Kostrubała w zamieszaniu w "szesnastce" skierował piłkę do własnej bramki zanosiło się na łatwe zwycięstwo siedlczan. Jednak niespodziewanie w drugiej połowie w ciągu pięciu minut gospodarze doprowadzili do wyrównania. Pierwszą bramkę zdobył Paweł Nowak uderzeniem z ostrego kąta, a później do siatki trafił Tomasz Ogar. W końcówce Ogar mógł zostać bohaterem gospodarzy, ale po jego strzale gości uratowała poprzeczka. Zamiast tego w czwartej minucie doliczonego czasu gry idealną główką popisał się Łukasz Zaniewski i trzy punkty pojechały do Siedlec.

Wymarzony start meczu z Concordią Elbląg miała Stal Stalowa Wola, która już po siedmiu minutach prowadziła dwoma bramkami. Najpierw pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Radosław Mikołajczak. Po chwili zamieszanie podbramkowe wykorzystał Wojciech Fabianowski i było już 2:0. Wynik rywalizacji w końcówce ustalił Tomasz Płonka wykorzystując sytuację sam na sam.

Czwartą porażkę z rzędu poniosła Olimpia Elbląg. Tym razem elblążanie musieli uznać wyższość beniaminka z Limanowej. Jedyny gol padł w końcówce spotkania. Piłkę do siatki skierował Wojciech Dziadzio wykorzystując chaos w "szesnastce" gospodarzy. Wcześniej to Limanovia miała przewagę, ale nie potrafiła wykorzystać sytuacji. Pecha miał chociażby Mariusz Mężyk, który trafił w słupek.

Również tylko jeden gol padł w rywalizacji Olimpii Zambrów ze Stalą Rzeszów. Goście ostatni kwadrans grali z przewagą jednego piłkarza. Z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Michał Kułaczek. Decydujący gol padł w 82. minucie. Ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Aleksejs Kolesnikovs.

Żadne bramki nie padły w derbowym starciu pomiędzy Legionovią Legionowo a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Oba zespoły mają na te chwilę po 18 punktów na koncie.

Wyniki sobotnich meczów 14. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 2:3 (0:2)
0:1 - Stromecki 25'
0:2 - Kostrubała 36' (sam.)
1:2 - Nowak 61'
2:2 - Ogar 66'
2:3 - Zaniewski 90+4'

Stal Stalowa Wola - Concordia Elbląg 3:0 (2:0)
1:0 - Mikołajczak 4'
2:0 - Fabianowski 7'
3:0 - Płonka 75'

Olimpia Elbląg - Limanovia Limanowa 0:1 (0:0)
0:1 - Dziadzio 87'

Olimpia Zambrów - Stal Rzeszów 0:1 (0:0)
0:1 - Kolesnikovs 82'

Legionovia Legionowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!