Arka urządziła polowanie na Żubry - relacja z meczu Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia

Arka Gdynia w meczu 14. kolejki I ligi pokonała Puszczę w Niepołomicach 5:2, choć od 26. minuty przegrywała 0:1. Żółto-niebiescy dzięki temu zwycięstwu nie stracili kontaktu z czołówką tabeli.

Maciej Kmita

Jak w programach z narracją Bogusława Wołoszańskiego, "nic nie zapowiadało tragedii, która miała się za moment wydarzyć". Pierwsze minuty należały do gospodarzy, a cofnięci głęboko na swoją połowę gdynianie byli tylko tłem dla drużyny Dariusza Wójtowicza. Beniaminek udokumentował przewagę w 26. minucie, kiedy po wrzucie z autu w pole karne piłkę głową na dalszy słupek zgrał Łukasz Nowak, a Paweł Moskwik z bliska wpakował ją do bramki.

Dopiero strata gola podziałał mobilizująco na Arkę, która już w 12 minut później prowadziła 2:1. Najpierw fatalnie po strzale Tomasza Jarzębowskiego zachował się Andrzej Sobieszczyk, puszczając piłkę do bramki pod pachą, a po chwili Arkadiusz Aleksander przeprowadził rajd środkiem pola, po czym zagrał do Mateusza Szwocha, a ten strzałem z 14 metrów pokonał Sobieszczyka.

Po zmianie stron Puszcza rzuciła się do odrabiania strat, ale Arka przeczekała szturm gospodarzy i sama wyprowadziła cios. W 65. minucie podanie Adriana Budki na gola zamienił krakus Piotr Tomasik. W 77. minucie 18-letni Patryk Kołodziej zdobył kontaktowego gola po centrze Nowaka z rzutu rożnego, ale nie minęła pełna minuta, a Szwoch zagrał z prawej strony przed bramkę Puszczy, gdzie zimną krew zachował Tomasik i Arka prowadziła 4:2. Wynik meczu ustalił wprowadzony parę minut wcześniej Michał Rzuchowski, trafiając do siatki gospodarzy z 8 metrów.

Arka dzięki temu zwycięstwu utrzymała kontakt z czołówką tabeli. Udowodniła jednocześnie, że kryzys jest już wyraźnie za nią i na poważnie włącza się do walki o awans. Niepołomiczanie z taką grą mogą natomiast na dłużej zagościć na dnie tabeli.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5 (1:2)

1:0 - Moskwik 26'
1:1 - Jarzębowski 33'
1:2 - Szwoch 38'
1:3 - Tomasik 65'
2:3 - Kołodziej 77'
2:4 - Tomasik 78'
2:5 - Rzuchowski 86'

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Marcin Zontek (74' Damian Szymonik), Marcin Biernat, Patryk Kołodziej, Michał Mikołajczyk (46' Petar Borovicanin) - Dmytro Rodin, Jarosław Lizak - Łukasz Nowak, Paweł Moskwik (62' Bartosz Biel), Sebastian Janik - Mateusz Cholewiak.

Arka: Michał Szromnik - Adrian Budka, Kamil Juraszek, Krzysztof Sobieraj, Piotr Tomasik - Marcus Vinicius (68' Michał Rzuchowski), Radosław Pruchnik, Mateusz Szwoch, Tomasz Jarzębowski (83' Paweł Wojowski), Marcin Radzewicz - Arkadiusz Aleksander (88' Łukasz Jamróz).

Żółte kartki: Mikołajczyk (Puszcza) oraz Radzewicz, Szromnik (Arka).

Czerwona kartka: Radzewicz /90+1' za dwie żółte/ (Arka)