Bundesliga: Eintracht rozbity, Gladbach skuteczniejsi u siebie niż Bayern i BVB (wideo)

Zespół Luciena Favre'a rozgromił uczestnika LE, a Juan Arango zdobył kolejnego gola z rzutu wolnego. Gladbach dzięki zwycięstwu awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Konrad Kostorz
Dla Gladbach pojedynek z Orłami był piątym domowym meczem w tym sezonie. Die Fohlen na Borussia-Park w Moenchengladbach są nie do zatrzymania - wcześniej pokonali 3:0 Hannover, 4:1 Werder, 4:1 Brunszwik i 2:0 BVB. Po niedzielnym spotkaniu mają zdobytych u siebie 17 goli, a zatem o dwa więcej niż Borussia Dortmund, Bayern Monachium i Bayer Leverkusen.

W 11. minucie perfekcyjnym strzałem popisał się Juan Arango. Dla Wenezualczyka był to już 8. gol w Bundeslidze z rzutu wolnego! Eintracht, który imponuje formą w Lidze Europejskiej (9 punktów po trzech kolejkach), szybko doprowadził do remisu, ale kilka chwil później znów przegrywał. W drugiej połowie dzięki szybkiej i kombinacyjnej grze bramki zdobyli Patrick Herrmann oraz Raffael, udowadniając jak duży potencjał ofensywny drzemie w drużynie Luciena Favre'a.

Piłkarze z Moenchengladbach u siebie spisują się wspaniale, ale na wyjazdach mocno rozczarowują i dotąd przywieźli do domu tylko jedno "oczko". Aby włączyć się do walki o podium, muszą zacząć punktować poza własnym obiektem - najbliższa okazja już w sobotę 2 listopada w meczu z Hamburgerem SV.

Borussia M'gladbach - Eintracht Frankfurt 4:1 (2:1)
1:0 - Arango 11'
1:1 - Aigner 15'
2:1 - Wendt 18'
3:1 - Herrmann 60'
4:1 - Raffael 66'