Bundesliga: Szalony mecz we Frankfurcie, zwycięstwo drużyny Arkadiusza Milika

Dwanaście goli padło w pięciu sobotnich spotkaniach 13. kolejki Bundesligi. Połowę z nich oglądali kibice we Frankfurcie, gdzie po kapitalnym widowisku Eintracht zremisował z Schalke 04.

Szymon Mierzyński
Goście dość szybko prowadzili 2:0 i wydawało się, że pewnie zainkasują komplet oczek. Miejscowi się jednak nie załamali, a odrabianie strat zaczął Johannes Flum, dla którego była to rehabilitacja, bowiem wcześniej zaliczył trafienie samobójcze. W 68. minucie - po dublecie Joselu - Eintracht prowadził już 3:2 i ostatecznie Schalke 04 z trudem uratowało remis. Na cztery minuty przed końcem bramkę zdobył bowiem Benedikt Hoewedes.

"Polski" mecz odbył się w Augsburgu, gdzie gospodarze podejmowali 1899 Hoffenheim. Reprezentanci naszego kraju: Arkadiusz Milik i Eugen Polanski pojawili się w podstawowych składach swoich ekip, ale to nie oni odegrali główne role. Bohaterem został Halil Altintop, który strzelił dwa gole i zapewnił zespołowi z SGL Areny komplet oczek. Milik, który "maczał palce" w akcji na 2:0, spędził na boisku 76 minut, a Polanski opuścił je nieco ponad kwadrans wcześniej.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

W sobotę na murawie w ogóle nie pojawił się natomiast Sebastian Boenisch. Obrońca Bayeru Leverkusen leczy uraz, zaś jego drużyna odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo z Herthą Berlin.

W pozostałych potyczkach FC Nuernberg zremisowało z VfL Wolfsburg 1:1, zaś Eintracht Brunszwik uległ SC Freiburg 0:1.