Niemieckie media: "Kuba" walczył, jakby nie było jutra, "Lewy" ochroniony przez sędziego

Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski przyczynili się do wygranej BVB. Jakie przyznano im noty? Który podopieczny Juergena Kloppa wypadł najlepiej w pojedynku z SSC Napoli?

Konrad Kostorz
Niemieccy dziennikarze nie mieli wątpliwości, że na miano piłkarza meczu zasłużył Henrich Mchitarjan, który nakręcił mnóstwo akcji dortmundczyków i z dużą łatwością ogrywała defensorów SSC Napoli. Ormianin otrzymał noty bliskie ideału - "1,5" oraz "2". Znakomicie na Signal-Iduna Park zagrali również Sokratis Papastathopoulos, który rządził i dzieli na środku obrony, Marco Reus oraz Roman Weidenfeller. Najsłabsza ocena przypadła natomiast w udziale powracającemu do gry po długiej przerwie Sebastianowi Kehlowi.

W wygranym 3:1 pojedynku oczekiwań Juergena Kloppa nie zawiódł przeciwko wicemistrzowi Włoch Jakub Błaszczykowski. "Zachował zimną krew w 60. minucie, wykańczając znakomitą kontrę Borussii. Był niezwykle aktywny i chętny do gry, mnóstwo razy miał piłkę przy nodze z tym, że zwykle brakowało mu precyzji" - skomentowali redaktorzy DerWesten. "Polak walczył ile pary w płucach, dryblował, gryzł i biegał tak, jakby nie było jutra. Nagrodą dla tego niezmordowanego zawodnika była sytuacja, w której znalazł się niekryty oko w oko z Reiną i mógł posłać piłkę do siatki" - zrecenzowali grę "Kuby" żurnaliści RuhrNachrichten.

Trudny do oceny występ zaliczył Robert Lewandowski, który ostatecznie otrzymał noty nieco słabsze od swojego starszego rodaka. W uzasadnieniach zauważono, że "Lewy" w pierwszej połowie zmarnował dwie idealne sytuacje, przegrywając sytuacje oko w oko z Pepe Reiną. Uwadze dziennikarzy nie uszedł jednak przy tym fakt, że 25-latek miał wydatny  udział w zdobyciu każdego z trzech goli przez niemiecki zespół, a ponadto wypracował kolejne sytuacje kolegom. Podkreślono także, iż świetnie przytrzymywał piłkę, zastawiał się i wiele razy dokładnie podawał do partnerów.

"Po dziesiątkach nieudanych prób, które podjął między innymi w pojedynkach z Arsenalem Londyn i VfL Wolfsburg, Polak wreszcie wywalczył rzut karny" - napisano na RuhrNachrichten, nawiązując do tego, że po niedawnych spotkaniach Borussia Dortmund miała ogromne pretensje do sędziów o niewystarczające chronienie napastnika. Tym razem arbiter dostrzegł, że Federico Fernandez przytrzymywał w polu karnym Lewandowskiego i wskazał na "wapno", a gol zdobyty przez Reusa z 11 metrów ułatwił Borussii odniesienie ważnego zwycięstwa.

Oceny Polaków z Borussii kolejno od Bildu, DerWesten, Sportalu, RuhrNachrichten i RevierSport ("1" - najlepsza nota, "6" - najgorsza nota):

Jakub Błaszczykowski - "2", "2,5", "3", "2,5", "2,5"

Robert Lewandowski - "3", "2,5", "3", "3", "2,5"

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

LM: Zobacz bramkę "Kuby", asystę "Lewego" i pierwszą porażkę Barcelony w sezonie (wideo)