Ligue 1: Olympique Lyon zdeklasowany w Paryżu, asysta Ludovika Obraniaka

Starcie Paris Saint-Germain z Olympique Lyon było hitem 15. kolejki Ligue 1, jednak goście zdecydowanie odstawali poziomem od mistrza Francji i zostali zdeklasowani 4:0.

Szymon Mierzyński
W pierwszej połowie zespół Laurenta Blanca nie miał wyraźnej przewagi, ale zadanie ułatwiła mu bramka Edinsona Cavaniego w 36. minucie. Po przerwie dublet z rzutów karnych dołożył jeszcze Zlatan Ibrahimović, zaś jedno trafienie zapisał na swoim koncie Thiago Silva.

Paryżanie w dalszym ciągu zajmują 1. miejsce w tabeli (mają cztery punkty przewagi nad OSC Lille), a Les Gones są dopiero na 10. pozycji.

Dobrze w niedzielę zaprezentowało się Girondins Bordeaux, które rozgromiło u siebie AC Ajaccio 4:0. Ludovic Obraniak spędził na boisku 90 minut. Najpierw zobaczył żółtą kartkę, natomiast w drugiej części zaliczył ładną asystę przy golu Nicolasa Maurice-Belaya. Naturalizowany Polak popisał się ładnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła, a jego koledze pozostało tylko dołożyć nogę.

Trzy punkty zainkasowała też SC Bastia, która pokonała na własnym stadionie Evian TG 2:0.