Zobacz 10. bramkę Piszczka w Bundeslidze, asystę "Lewego" i triumf Bayernu (wideo)

Łukasz Piszczek po ponad ośmiu miesiącach wpisał się na listę strzelców! Zobacz, jak tego dokonał. Robert Lewandowski również mógł zdobyć bramkę, ale Pierre-Emerick Aubameyang okazał się za... szybki.

Konrad Kostorz
Łukasz Piszczek zdobył pierwszego gola od 30 marca 2013 roku. Wówczas pokonał golkipera VfB Stuttgart w wygranym 2:1 pojedynku ligowym. W nowym sezonie potrzebował niespełna 200 minut, by strzelić gola. W 67. minucie "Piszczu" posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu Nuriego Sahina.

Dla 28-letniego obrońcy było to już 10. w karierze trafienie w meczu Bundesligi w 166. występie. Piszczek dla Borussii zdobył 7 goli, natomiast pierwsze 3 strzelił jeszcze jako zawodnik Herthy Berlin. Premierowa bramka Polaka miała miejsce 26 kwietnia 2008 roku w spotkaniu stołecznej drużyny z Hannoverem 96 (2:2).

Robert Lewandowski w 16. kolejce nie poprawił dorobku strzeleckiego, ale udało mu się zaliczyć asystę. W 44. minucie napastnik BVB skorzystał z błędu Jensa Grahla i posłał piłkę w kierunku bramki. Zanim futbolówka przekroczyła linię, dopadł do niej Pierre-Emerick Aubameyang i trafienie zostało zapisane na konto Gabończyka.

1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 2:2 (2:1)
1:0 - Schipplock 17'
2:0 - Volland 37'
2:1 - Aubameyang 44'
2:2 - Piszczek 67'

Bayern Monachium - Hamburger SV 3:1 (1:0)
1:0 - Mandzukić 42'
2:0 - Goetze 52'