Puchar Króla: Neymar zakończył rok z golem, Pawłowski nie doczeka się debiutu

Neymar swoje ostatnie spotkanie w 2013 roku okrasił golem, a jego Barca bez fajerwerków wygrała z III-ligowcem. Z Pucharem Króla pożegnała się za to Malaga Bartłomieja Pawłowskiego.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W pierwszym spotkaniu FC Barcelona pokonała na wyjeździe FC Cartagenę 4:1, lecz mimo to trener Gerardo Martino nie wziął nawet na ławkę rezerwowych piłkarzy z drugiej drużyny. Od pierwszego gwizdka szansę dostali Sergi Roberto czy Cristian Tello, do pomocy został przesunięty Cesc Fabregas, a w roli fałszywej "dziewiątki" zagrał Neymar, dla którego, przez piątą żółtą kartkę w lidze, był to ostatni mecz w 2013 roku.

Kibice przed pierwszym gwizdkiem największymi brawami nagromadzili jednak Carlesa Puyola, który pojawił się na Camp Nou po raz pierwszy od 9 miesięcy! Dla środkowego defensora był to szósty mecz w podstawowym składzie w tym sezonie, jednak wcześniej za każdym razem... grał na wyjazdach.

Piłkarzom Barcy wyraźnie nie chciało się urządzać goleady we wtorkowy wieczór, a broniąca się całą ekipą Cartagena skutecznie wybijała z rytmu katalońskie gwiazdy. Dodatkowo jeden z graczy III-ligowca zdołał z rzutu wolnego trafić w słupek! Chwilę później Barca przeprowadziła jedyną akcję bramkową w pierwszej połowie i po asyście aktywnego na prawej stronie Martina Montoi trzeciego gola w tej edycji Pucharu Króla zdobył Pedro Rodriguez.

Gol Pedro na 1:0:

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a zgromadzeni kibice na kolejną bramkę musieli czekać aż do 68 minuty, kiedy to zagranie Tello nieszczęśliwie do własnej siatki skierował jeden z defensorów gości. W samej końcówce po dokładnej centrze wprowadzonego Andresa Iniesty rok 2013 z golem zakończył Neymar, który z główki zaliczył swoje pierwsze trafienie w rozgrywkach Pucharu Króla.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Wiadomo już, że rywalem Dumy Katalonii w 1/8 finału będzie Getafe, które nie miało problemów z wyeliminowaniem Girony. Co ciekawe, do spotkania obu drużyn dojdzie już w najbliższy weekend - w ramach Primera Division.

Z rozgrywkami Pucharu Króla pożegnała się za to Malaga, w której kadrze, z powodu drobnego urazu stopy, zabrakło Bartłomieja Pawłowskiego. Podopieczni Bernda Schustera ponownie zawiedli i jedynie zremisowali 1:1 z Osasuną Pampeluną. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Andaluzyjczycy prowadzili już 3:0, by ostatecznie zakończyć mecz rezultatem 3:3, przez co nasz młodzieżowiec nie będzie mieć okazji na debiut w tych rozgrywkach. Tymczasem ekipa z Nawarry w 1/8 finału czeka już na zwycięzcę dwumeczu Real Madryt - Olimpic Xativa. Dla Królewskich będzie to mógł być doskonały rewanż za stracone ligowe punkty z tą drużyną w ostatnią sobotę.

Ponadto w starciu I-ligowych beniaminków górą Villarreal, które pokonało Elche.