Anglia: Gol Tomasza Cywki

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu piłka nożna
/ Na zdjęciu piłka nożna

Trzecią bramkę w bieżącym sezonie zdobył na zapleczu Premier League Tomasz Cywka. Jego zespół nie wygrał jednak meczu na własnym stadionie.

25-letni Tomasz Cywka rozpoczął mecz Barnsley FC - Derby County na ławce rezerwowych. Niegdyś Polak występował w barwach Baranów. Na murawie zameldował się w 56. minucie, kiedy goście wygrywali już 2:0. Sześć minut po wejściu na boisko strzelił swoją trzecią bramkę w obecnych rozgrywkach. Poprzednio trafiał w sierpniu i we wrześniu. Barnsley ostatecznie przegrało 1:2.

Czyste konto w barwach Brighton and Hove zachował Tomasz Kuszczak. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Blackpool 1:0. W podstawowym składzie Nottingham Forest zagrał Radosław Majewski. Reds ograli 2:1 Leeds United, a Polak na boisku spędził 73 minuty. Tylko na ławce rezerwowych Leicester City znalazł się Marcin Wasilewski. Lisy wygrały z Boltonem Wanderers 5:3. Nawet na rezerwie w Birmingham City zabrakło Dariusza Dudki.