Real Madryt rozpoczął rok od wygranej, Ronaldo i Ibrahimović w cieniu (wideo)

Towarzyski mecz Realu Madryt z PSG określano głównie jako pojedynek strzeleckich gigantów - Cristiano Ronaldo i Zlatana Ibrahimovicia, którzy ostatecznie nie pokazali się z najlepszej strony.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W towarzyskim starciu w Katarze pomiędzy Realem Madryt i PSG od pierwszego gwizdka na boisku pojawili się dwaj najskuteczniejsi piłkarze 2013 roku - Cristiano Ronaldo oraz Zlatan Ibrahimović. Obie strony w pierwszej połowie stworzyły sobie wiele świetnych sytuacji, jednak żaden z gwiazdorów nie odegrał głównej roli. Już po kwadransie stuprocentowej okazji sam na sam nie wykorzystał Edinson Cavani, co od razu zemściło się po drugiej stronie boiska - kapitalne podanie Alvaro Moraty na bramkę zamienił Jese Rodriguez.

Częściej pod bramką rywali pokazywali się Paryżanie, którzy jednak nie potrafili zamienić na gola błędów defensywy Królewskich. Uderzenie Ibrahimovicia spokojnie złapał Diego Lopez, natomiast w dogodnych sytuacjach futbolówkę obok bramki posłali Ezequiel Lavezzi, Blaise Matuidi oraz Cavani. Tuż przed zmianą stron mogliśmy mieć 2:0, lecz Jose Rodriguez w sytuacji oko w oko z Salvatore Sirigu trafił w słupek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W przerwie Carlo Ancelotti zdecydował się na zmianę całej jedenastki, z kolei Laurent Blanc wprowadził dwóch nowych graczy. Lepiej na te roszady zareagowali Królewscy, a w 51. minucie po akcji Marcelo w poprzeczkę z woleja huknął Karim Benzema. Później coraz częściej do głosu zaczynali dochodzić mistrzowie Francji, jednak poza uderzeniami nad poprzeczką zbytnio nie zagrozili bramce Realu Madryt.

Towarzyski mecz rozegrano w ramach umowy uzyskanej przez oba kluby przy transferze trenera Carlo Ancolettiego.

Real Madryt - Paris Saint-Germain 1:0 (1:0)
1:0 - Jese Rodriguez 17'

Real Madryt: Diego Lopez (46' Jesus) - Arbeloa (46' Carvajal), Sergio Ramos (46' Pepe), Nacho (46' Llorente), Casado (46' Marcelo) - Illarramendi (46' Casemiro), Alonso (46' Modrić) - Jese Rodriguez (46' Di Maria), Jose Rodriguez (46' Isco), Cristiano Ronaldo (46' Jaime) - Morata (46' Benzema).

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Alex, Thiago Silva, Digne (46' Maxwell) - Matuidi (73' Ongenda), Motta (61' Rabiot), Verratti (61' Pastore) - Cavani (61' Menez), Ibrahimović (73' Coman), Lavezzi (46' Lucas Moura).