Serie A: Kamil Glik ograny i położony na murawę przez weterana (wideo)

Torino FC po raz trzeci w tym sezonie straciło trzy gole w jednym meczu ligowym. Przed porażką zespołu ze stolicy Piemontu nie zdołał uchronić Kamil Glik.

Konrad Kostorz
Przy dwóch pierwszych bramkach dla Parmy formacja obronna Torino FC nie miała wiele do powiedzenia, a w 71. minucie nie popisał się zwłaszcza Kamil Glik. Reprezentant Polski pozwolił dojść do piłki Amauriemu, który umiejętnie zastawił się, położył stopera turyńczyków na murawę i precyzyjnym uderzeniem pokonał Daniele Padellego.

Portal tuttomercatoweb.com przyznał Glikowi stosunkowo słabą notę "5,5" (skala 1-10), a gorzej od kapitana zespołu wypadł tylko Giovanni Pasquale ("5"). W uzasadnieniu wskazano, że 25-latek przegrał w drugiej połowie niejeden pojedynek z Amaurim.

Dla 33-letniego Brazylijczyka z włoskim paszportem gol zdobyty w potyczce z Torino był pierwszym w tym sezonie w Serie A. Rosły napastnik, za którego 2008 roku Juventus zapłacił Amauriego ponad 22 mln euro, od dłuższego czasu spisuje się słabo i nie jest wiodącą postacią Gialloblu.

FC Parma - Torino FC 3:1 (2:1)
0:1 - Immobile 21'
1:1 - Marchionni 34'
2:1 - Lucarelli 45'
3:1 - Amauri 70'