Puchar Ligi: Kolejna wpadka Man Utd! Diabły nie zagrają w finale!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Manchester United nie poradził sobie z Sunderlandem w rewanżowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej. W finale zagrają Czarne Koty, a nie Czerwone Diabły.

W pierwszym spotkaniu na Stadium of Light wygrał Sunderland 2:1, ale faworytem rewanżu i tak był Manchester United. Czerwone Diabły przed przerwą trafiły do siatki rywala, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył Johnny Evans. Wyrównał tym samym stan meczu na 2:2, ale w Pucharze Ligi nie ma zasady "wyjazdowych goli", więc gdyby po 90. minutach utrzymywał się taki wynik, sędzia zarządziłby dogrywkę.

I tak się właśnie stało. Kiedy obie drużyny szykowały się już do serii "jedenastek" fatalny błąd popełnił David de Gea przepuszczając łatwy do obrony strzał Phila Bardsley'a. Man Utd w starym zwyczaju nie poddał się i 60 sekund później znów prowadził. Javier Hernandez uratował skórę de Gei doprowadzając do karnych.

W nich aż siedem "jedenastek" nie zostało zamienionych na bramki. Po dwa karne obronili bramkarze, a ostatecznie do szatni z wynikiem 2:1 zeszli piłkarze Sunderlandu. I to oni zagrają w finale na Wembley z Manchesterem City. Dla Davida Moyesa to kolejna gorzka pigułka do przełknięcia.

Man Utd - Sunderland 2:1 (1:0; 1:0; 1:0) 1:0 - Evans 37' 1:1 - Bardsley 119' 2:1 - Hernandez 120'

Rzuty karne:

0:0 - Garnder (uderzył nad bramką) 0:0 - Welbeck (uderzył nad bramką) 0:0 - Steven Fletcher (obronił de Gea) 1:0 - Darren Fletcher 1:1 - Alonso 1:1 - Januzaj (obronił Mannone) 1:2 - Sung-Yueng 1:2 - Jones (uderzył nad bramką) 1:2 - Johnson (obronił de Gea) 1:2 - Rafael (obronił Mannone)