Sparingowo: Kolejne zwycięstwo Warty Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wlkp. Warta Poznań pokonała Fogo Luboń 2:1.

Szymon Mierzyński
Zieloni objęli prowadzenie w 24. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny za faul na Patryku Oleksie. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Grzegorz Rasiak i pewnym uderzeniem w prawy róg trafił do siatki. III-ligowiec wyrównał tuż przed przerwą, gdy Piotr Kurminowski najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i strzałem z bliska nie dał szans Semirowi Bukviciowi. Co ciekawe, autor tego gola w rundzie jesiennej był piłkarzem Warty.

Po przerwie poznaniacy zapewnili sobie skromne zwycięstwo, choć pomógł im w tym zawodnik rywala, Przemysław Wyrwa. To od niego - po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego - piłka odbiła się w tak niefortunny sposób, że wpadła za kołnierz golkiperowi Fogo. Warta zwyciężyła ostatecznie 2:1. Dotąd w okresie przygotowawczym ma zatem komplet wygranych, gdyż wcześniej rozgromiła Lechię Gdańsk 4:0.

- Warunki były tym razem bardzo trudne. Warstwa śniegu i zmrożona płyta spowodowały, że grą w dużej mierze rządził przypadek - powiedział portalowi SportoweFakty.pl kierownik II-ligowca, Michał Skrzypczak.

W poniedziałek ekipa z Drogi Dębińskiej wyjedzie do Wałbrzycha i rozpocznie jedyne tej zimy zgrupowanie. Wróci z niego w sobotę 1 lutego.

Warta Poznań - Fogo Luboń 2:1 (1:1)
1:0 - Grzegorz Rasiak (k.) 24'
1:1 - Piotr Kurminowski 44'
2:1 - Przemysław Wyrwa (sam.) 61'

Skład Warty: I połowa: Semir Bukvic - Dariusz Wróblewski, Wojciech Onsorge, Mateusz Bany, Przemysław Kocot, Dominik Mucha, Adrian Bartkowiak, Mateusz Pogonowski, Patryk Oleksa, Dominik Chromiński, Grzegorz Rasiak; II połowa: Paweł Beser - Dawid Jasiński, Mateusz Bany, Alain Ngamayama, Filip Brzostowski, Błażej Nowak, Artur Marciniak, Michał Grzesiek, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski, Paweł Piceluk.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Warta Poznań rozwiązała kontrakt z bramkarzem

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!