Primera Division: Derby Madrytu dla Realu

Atletico Madryt nie wygrało na własnym boisku z Realem od 1999 roku. Tym razem gospodarzom także nie udało się pokonać odwiecznego rywala i po niezwykle emocjonującym meczu trzy punkty wywalczyli podopieczni Bernda Schustera, którzy wygrali 2:1.

Piotr Robaczyński

143. derby Madrytu lepiej rozpoczęli goście, którzy zaskoczyli przeciwnika i już w 1. minucie objęli prowadzenie, na listę strzelców wpisał się Ruud van Nistelrooy. Piłkarze Atletico nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy rywala, oddali kilka strzałów z dystansu, ale to Real stwarzał większe zagrożenie pod bramką Leo Franco. Od 30. minuty gospodarze dodatkowo grali w osłabieni, czerwoną kartką ukarany został Luis Amaranto Perea. Siły wyrównały się jednak jeszcze przed przerwą, gdy na skutek brutalnego faulu z boiska został usunięty van Nistelrooy. W drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale do 89. minuty na tablicy wyników utrzymywał się rezultat 0:1. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Atletico wyrównało po bramce Simao Sabrosy. Gdy wydawało już się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie John Heitinga sfaulował w polu karnym Roystona Drenthe. W 95. minucie jedenastkę wykorzystał Gonzalo Higuain i goście mogli cieszyć się z, wywalczonego w dramatycznych okolicznościach, niezwykle cennego zwycięstwa.

Bramek nie oglądali natomiast kibice w Barcelonie, drugi sobotni mecz - konfrontacja Espanyolu z Villarreal zakończyła się bezbramkowym remisem.