Sześć wielkich talentów w AS Romie! "Nowy Ibrahimović", gracz Barcelony i świetny Argentyńczyk

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Aż sześciu nastoletnich i niezwykle uzdolnionych piłkarzy udało się pozyskać działaczom AS Romy. Stołeczny klub w pierwszym półroczu planuje wypożyczyć ich do słabszych kadrowo zespołów.

AS Roma po długich negocjacjach sfinalizowała transfer Antonio Sanabrii z FC Barcelony. 17-letni Paragwajczyk kosztował 4,5 mln euro, a kwota ta może zwiększyć się o zapisane w umowie bonusy. Do końca bieżących rozgrywek napastnik będzie występował na wypożyczeniu w US Sassuolo.

Wicelider Serie A finalizuje również transakcję z Leandro Paredesem z Boca Juniors w roli głównej. Rzymianie uzgodnili warunki wypożyczenia z opcją transferu definitywnego, a na nabranie doświadczenia i zapoznanie się z włoskim futbolem postanowili już wysłać 19-letniego ofensywnego pomocnika do Chievo Werona.

Z myślą o kolejnych sezonach Giallorossi pozyskali również Szweda Valmira Berishę, który nazywany jest "nowym Zlatanem Ibrahimoviciem". 17-letni snajper błysnął skutecznością podczas mundialu w swojej kategorii wiekowej, kiedy zdobył 7 bramek. O zawodnika Halmstadt BK walczyła również Borussia Dortmund.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Na tym nie koniec wzmocnień ekipy z Wiecznego Miasta. Od nowego sezonu w Romie występować będą również 17-letni skrzydłowy Nemanja Radonjić, który jest uważany za jeden z największych talentów futbolu w Serbii, jego 19-letni rodak z OFK Belgrad Petar Golubović grający na pozycji bocznego obrońcy, a także kolejna z gwiazd MŚ U-17, słowacki napastnik Tomas Vestenicky.

W przypadku Sanabrii i Paredes można być niemal pewnym, że okażą się zrobią duże kariery i okażą się transferowymi strzałami w "10". Pozostali gracze nie są jeszcze, jak się wydaje, ukształtowani piłkarsko i do pierwszego zespołu będą musieli przebijać się przez drużynę młodzieżową.

Źródło artykułu: