Sparingowo: Remis Zawiszy, dwóch Portugalczyków na testach

W trzecim sparingu podczas zgrupowania w Hiszpanii Zawisza Bydgoszcz zremisował 1:1 z bułgarskim PFK Lubimec 2007. W zespole Ryszarda Tarasiewicza wystąpiło dwóch testowanych zawodników.

Maciej Kmita

Bramkę dla Zawiszy strzałem z rzutu wolnego zdobył Piotr Petasz, który w zimowych sparingach imponuje skutecznością. Kolejnymi rywalami beniaminka T-Mobile Ekstraklasy w czasie pobytu w Hiszpanii będą rumuński CFR Cluj i rosyjskie Dynamo Moskwa.

W środowym spotkaniu w barwach Zawiszy wystąpili testowani 24-letni Alvarinho i 26-letni Marocas z III-ligowej portugalskiej Benfiki Branco. Pierwszy w 17 meczach w tym sezonie zdobył 7 bramek, a drugi w 18 występach strzelił 16 goli.

Przed kilkoma dniami zawodnikiem bydgoskiego klubu został Kadu. Ostatnio grał w portugalskim III-ligowym CDR Quarteirense, dla którego w 15 występach w tym sezonie zdobył 11 bramek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Zawisza Bydgoszcz - PFK Lubimec 2007 1:1 (0:1)
bramka dla Zawiszy: Petasz 70'

Skład Zawiszy: (I połowa): Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Skrzyński, Ziajka - Dudek, Hermes, Petasz, Wójcicki, Wojciechowski - Geworgian. (II połowa) Kaczmarek - Ciechanowski, Lewczuk, Strąk, Ziajka (60' Petasz) - Sochań, Drygas, Luis Carlos, Kadu, Alvarinho, Marocas.