Premier League: Taktyczny majstersztyk Jose Mourinho

Manchester City niszczył dotychczas rywali na Etihad Stadium. Teraz The Citizens przechytrzył Jose Mourinho. Chelsea w hicie Premier League wygrała 1:0.

Bartosz Zimkowski
Manchester City wygrał wszystkie jedenaście ligowych spotkań przed własną publicznością. Co więcej - strzelił w nich aż 42 bramki, co jest rzecz jasna najlepszym wynikiem w Premier League. Jose Mourinho to jednak wytrawny taktyk i jak nikt inny potrafi przygotować drużynę do konkretnego spotkania. Mogło dziwić to, że na ławce usiadł ofensywny Oscar, a środek pola zabezpieczył trzema teoretycznie defensywnymi pomocnikami: Davidem Luizem, Ramiresem i Nemanją Maticem. Manuel Pellegrini najbardziej żałował, że nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Sergio Aguero.W pierwszych 30. minutach obie strony mogły pokusić się o wyjście na prowadzenie. Po stronie gospodarzy niecelnie z pięciu metrów strzelił David Silva. Natomiast Chelsea zaprzepaściła sytuację, w której wyszła czterech na jednego. W 32. minucie padł wreszcie gol. Joe Hart sparował uderzenie Ramiresa, ale płaska dobitka - i to lewą nogą - Branislava Ivanovica znalazła drogę do bramki. Jeszcze przed przerwą do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście, gdyż po strzale Samuela Eto'o futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron kapitalnie z dystansu przymierzył Matic. Piłka zatrzymała się dopiero na spojeniu słupka z poprzeczką. Man City był tego dnia bezradny i nie przypominał drużyny, która miażdżyła kolejne zespoły przyjeżdżające na ich stadion.

W Chelsea błyszczał Eden Hazard. Belg był najlepszym aktorem tego widowiska, chociaż zabrakło mu bramki, która postawiłaby kropkę nad "i".

Końcówka spotkania była nerwowa za sprawą arbitra. Nie pokazał bowiem czerwonej kartki dla Matija Nastasica za faul na wychodzącym na czystą pozycję Oscarze. Jednak sytuacja ta nie zabrała Chelsea kompletu punktów. The Blues mają tyle samo "oczek" co Man City, a liderem pozostał Arsenal.

Dla ekipy Pellegriniego była to pierwsza porażka od 10 listopada poprzedniego roku.

Man City - Chelsea 0:1 (0:1)
0:1 - Ivanović 32'