Serie A: Lazio zatrzymało Romę w derbach, Juventus wypuścił z rąk zwycięstwo!

Niespodzianki w 23. kolejce Serie A! AS Roma nie wygrała derbów Wiecznego Miasta z Lazio, a Juventus Turyn nie pokonał Hellasu Werona, choć prowadził już 2:0!

Konrad Kostorz
Giallorossi byli zdecydowanymi faworytami derbów Wiecznego Miasta, ale w niedzielne popołudnie spisali się poniżej oczekiwań. Roma wprawdzie przeważała i stwarzała niezłe sytuacje, jednak grała bez błysku, który już nieraz zaprezentowała w tym sezonie.

Bardzo aktywny i waleczny był Gervinho, który w 25. minucie pokonał Etrita Berishę, jednak znajdował się na minimalnym spalonym, co dostrzegł arbiter. Strzałów z dystansu próbował Francesco Totti, lecz bez skutku. Tuż przed przerwą oko w oko z bramkarzem stanął Miralem Pjanić, ale pogubił się i nie oddał uderzenia.

Po zmianie stron podopieczni Rudiego Garcii nie mieli już pomysłu, jak sforsować defensywę Biancocelestich. Dopiero w samej końcówce niezłe sytuacje bramkowe mieli rezerwowi Mattia Destro i Michel Bastos.

Punkty straciła Roma, a w jej ślady poszedł Juventus. Bianconeri błyskawicznie wyszli na prowadzenie w rywalizacji z 5. zespołem w tabeli, a w roli głównej wystąpił Carlos Tevez. Argentyńczyk najpierw zakończył akcję Kwadwo Asamoaha, a później wykorzystał perfekcyjne dogranie Paula Pogby.

W drugiej połowie za sprawą Luki Toniego beniaminek oddał pierwszy celny strzał na bramkę i zdobył gola kontaktowego. Ambitni gospodarze walczyli do samego końca o wyrównanie i dopięli swego! W czwartej minucie doliczonego czasu gry zagranie Romulo zamienił na trafienie Juan Gomez.

Na 12. miejsce w tabeli przeskoczyła Sampdoria, która wygrała drugi raz z rzędu. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 84. minucie, a Bartosz Salamon cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych. Rozczarowała Parma, która przed własną publicznością nie zdołała pokonać outsidera, Catanii.