Chiny: Krzysztof Mączyński z Superpucharem

Guizhou Renhe z Krzysztofem Mączyńskim w składzie pokonał 1:0 w niedzielnym meczu o Superpuchar Chin aktualnego mistrza Państwa Środka Guangzhou Evergrande.

Maciej Kmita

Zwycięską bramkę dla zespołu Polaka zdobył w 34. minucie były reprezentant Bośni i Hercegowiny Zlatan Muslimović. Mączyński znalazł się w wyjściowym składzie Guizhou Renhe i przebywał na boisku do 77. minuty. Był to debiut 27-letniego wychowanka Wisły Kraków w chińskim klubie.

Guizhou Renhe to zdobywca Pucharu Chin, a Guangzhou Evergrande aktualny mistrz Chin, który reprezentował Azję na ostatnich Klubowych Mistrzostwach Świata jako triumfator azjatyckiej Ligi Mistrzów. Trenerem tej ekipy jest Marcello Lippi.

Mączyński jest zawodnikiem Guizhou Renhe od stycznia. Związał się z tym klubem trzyletnim kontraktem.

Guizhou Renhe - Guangzhou Evergrande 1:0 (1:0)

1:0 - Muslimović 34