Serie A: Wszołek i spółka bezradni na Stadio Olimpico, efektowna wygrana AS Romy

AS Roma szybko podniosła się po klęsce w Neapolu i bez trudu wygrała mecz ligowy z Sampdorią. Przedniej urody bramkę w pojedynku z genueńczykami strzelił Miralem Pjanić.

Konrad Kostorz
Paweł Wszołek w poprzednich trzech spotkaniach Sampdorii rozegrał zaledwie siedem minut, ale tym razem pod nieobecność kontuzjowanego Maxiego Lopeza Sinisa Mihajlović posłał Polaka do boju od pierwszego gwizdka. Nasz rodak na Stadio Olimpico nie wypadł najkorzystniej - na początku drugiej odsłony został ukarany żółtą kartką, a wkrótce później opuścił murawę zastąpiony przez Stefano Okakę.

Roma po remisie z Lazio 0:0 i pucharowej porażce 0:3 z Napoli zaprezentowała się z dobrej strony i nie straciła dystansu do Juventusu Turyn. Stołeczny zespół wciąż plasuje się 9 "oczek" za Starą Damą, ale ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Zaliczka Giallorossich nad SSC Napoli wynosi natomiast 4 punkty.

Bohaterem spotkania został Mattia Destro, który w 44. minucie strzałem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie Miralema Pjanicia z rzutu rożnego, a po zmianie stron w ładnym stylu wykorzystał podanie Gervinho. Ozdobą meczu było trafienie Pjanicia na 2:0 - Bośniak perfekcyjnie przymierzył z 25 metrów z rzutu wolnego i Angelo Da Costa mimo rozpaczliwej interwencji nie zdołał zatrzymać futbolówki.

Sampdoria plasuje się na 12. miejscu w tabeli i ma bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Kolejnym rywalem Wszołka i kolegów będzie AC Milan.