Liga Mistrzów: Chelsea lepsza od Romy, grał Sosin

W meczu określanym mianem hitem środowych starć Ligi Mistrzów, Chelsea Londyn pokonała 1:0 AS Romę. Podziałem punktów zakończyła się potyczka Atletico Madryt z FC Liverpoolem, a swoje pierwsze zwycięstwo w tej edycji Champions League odniosły drużyny: Girondins Bordeaux i PSV Eindhoven. Anorthosis Famagusta Łukasza Sosina przegrało na wyjeździe z Interem, a Szachtar Mariusza Lewandowskiego uległ u siebie Sportingowi.

Adam Kiołbasa

Grupa A:

W grupie A obyło się bez niespodzianek. Chelsea Londyn ze sporymi problemami, ale wygrała 1:0 z AS Romą po bramce Johna Terry’ego, natomiast Girondins Bordeaux wykorzystało atut własnego boiska i ograło 1:0 CFR Cluj. Tym samym mistrzowie Rumunii dopiero teraz doznali swojej pierwszej porażki w tej edycji Ligi Mistrzów, natomiast ekipa z Ligue 1 zdobyła swoje pierwsze punkty. Swój klub samobójczym strzałem pogrążył Cadu.

Girondins Bordeaux - CFR Cluj 1:0 (0:0)
1:0 - Cadu (sam.) 54'
Czerwona kartka: Trica 90' (Cluj).

Chelsea Londyn - AS Roma 1:0 (0:0)
1:0 - Terry 77'

Grupa B:

Po trzy punkty w obu przypadkach sięgnęły ekipy gospodarzy. Inter Mediolan nie bez problemu pokonał Anorthosis Famagusta Łukasza Sosina, a Polak zszedł z boiska po zaledwie 45 minutach. Bardzo ważnego gola dla Nerazzurrich zdobył Adriano Leite Ribeiro. Po raz pierwszy jakieś oczka do swojego konta może dopisać Panathinaikos Ateny. Drużyna z Grecji zremisowała 2:2 z Werderem Brema. Dla gospodarzy dwa razy trafił Mantizios, natomiast dla gości Mertesacker, po którego bramce to wicemistrzowie Niemiec nawet prowadzili, a w 82. do wyrównania doprowadził Hugo Almeida.

Inter Mediolan - Anorthosis Famagusta 1:0 (1:0)
1:0 - Adriano 44'

Panathinaikos Ateny - Werder Brema 2:2 (1:1)
0:1 - Mertesacker 29'
1:1 - Mantizios 36'
2:1 - Mantizios 68'
2:2 - Almeida 82'

Grupa C:

Kapitalny mecz rozegrała FC Barcelona, która rozgromiła na wyjeździe FC Basel 5:0. Worek z bramkami rozwiązał się już w 4. minucie, za sprawą Lionela Messiego. Jeszcze w pierwszej odsłonie trafiali Bosquets i Bojan Krkić. Zaraz po zmianie stron na 4:0 podwyższył wspomniany już Serb, a wynik rywalizacji w 48. ustalił Xavi Hernandez. Cenne zwycięstwo odniosła drużyna Sportingu Lizbona. Portugalczycy zgarnęli całą pulę w pojedynku z Szachtarem Donieck dzięki Liedsonowi. Mariusz Lewandowski broniący na co dzień barw mistrza Ukrainy przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

FC Basel - FC Barcelona 0:5 (0:3)
0:1 - Messi 4'
0:2 - Busquets 15'
0:3 - Bojan 22'
0:4 - Bojan 46'
0:5 - Xavi 48'

Szachtar Donieck - Sporting Lizbona 0:1 (0:0)
0:1 - Liedson 76'

Grupa D:

Atletico Madryt, które było zmuszone rozgrywać mecz z FC Liverpoolem na neutralnym terenie zremisowało 1:1. The Reds objęli prowadzenie już w 14. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Robbie Keane. Gospodarze po zmianie stron jednak rzucili się do ataku, a ich poczynania bardzo ożywiły się po wejściu na boisko Sergio Aguero. W 83. cenny punkt uratował ekipie ze stolicy Hiszpanii Simao Sabrosa. W drugiej konfrontacji dzięki dwóm trafieniom Koevermansa do walki o awans z grupy włączyło się PSV Eindhoven, które ograło 2:0 Olympique Marsylię. Przed tą kolejką obie ekipy nie zdołały zdobyć ani jednego oczka.

Atletico Madryt - FC Liverpool 1:1 (0:1)
0:1 - Keane 14'
1:1 - Simao 83'

PSV Eindhoven - Olympique Marsylia 2:0 (0:0)
1:0 - Koevermans 72'
2:0 - Koevermans 85'.