Premier League: Piękne akcje Arsenalu i pewne zwycięstwo

Arsenal Londyn pozbierał się po porażce z Bayernem Monachium i w dobrym stylu pokonał Sunderland. Kanonierzy przeprowadzili kilka świetnych akcji.

Bartosz Zimkowski

Pięciu zmian dokonał Arsene Wenger w porównaniu do meczu z Bayernem Monachium. Zabrakło chociażby Mesuta Oezila, a w ataku pojawił się Olivier Giroud. Francuz ostatnio siedział na ławce rezerwowych, ale po 31. minutach miał na koncie już dwie bramki. Najpierw wykorzystał składną akcję i podanie Jacka Wilshere'a. Później skorzystał z podania do bramkarza Sunderlandu, które przechwycił i uderzył między nogami Vito Mannone'a.

Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka. Po kapitalnej zespołowej akcji Giroud tak odegrał futbolówkę do Tomasa Rosicky'ego, że ten miał przed sobą już tylko golkipera. Piękną podcinką nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Po zmianie stron goście nie przypilnowali Laurenta Koscielnego po rzucie rożnym i ten głową zdobył gola.

Czarne Koty było stać tylko na honorowe trafienie. Wojciecha Szczęsnego bardzo ładnym strzałem z 25 metrów pokonał Emanuele Giaccherini. Arsenal wygrał 4:1 i poprawił sobie humory po porażce w Lidze Mistrzów.

Zwyciężył również Manchester City, jednak The Citizens długo męczyli się ze Stoke City. Pierwsza połowa była bardzo rozczarowująca dla gospodarzy. W drugiej było nieco lepiej, ale nadal Man City nie przypominał drużyny, która potrafi strzelać tyle goli na Etihad Stadium. Asmira Begovica udało się pokonać tylko raz - Yaya Toure wykorzystał dośrodkowanie Aleksandara Kolarova.

Southampton mimo sporej przewagi w posiadaniu piłki przegrało na Upton Park z West Ham United 1:3. Artur Boruc nie był w stanie uchronić Świętych od porażki.