Premier League: Zwycięstwo Tottenhamu Hotspur

W niedzielnych meczach Premier League zwycięstwo odniósł Tottenham Hotspur. Koguty skromnie ograły Cardiff City, które jest coraz bliżej spadku.

Bartosz Zimkowski

Jedynego gola dla Kogutów zdobył Roberto Soldado, który tym razem dostał szansę gry od pierwszej minuty. Tim Sherwood zdecydował się na występ dwójką napastników i przyniosło to efekt w postaci zwycięstwa. Gospodarze oddali w sumie 15 strzałów z czego sześć było celnych. Tottenham wygrał skromnie, bo 1:0, ale dzięki temu zwiększył do pięciu punktów przewagę nad Evertonem.

Na jedenaste miejsce po okazałej wygranej awansowała Aston Villa. Wszystkie pięć goli w meczu z Norwich City padło w pierwszej połowie, a The Villans cztery bramki strzelili w ciągu 14. minut.