Turcja: Przerwany mecz Trabzonspor - Fenerbahce. Mierzejewski na ławce (wideo)

Nie tylko w Polsce istnieje problem rzucania odpalonych środków pirotechnicznych na murawę w czasie meczu. Z tego powodu przerwane zostało spotkanie Super Lig Trabzonspor - Fenerbahce Stambuł.

Maciej Kmita
W czasie rozegranych 23 lutego 187. derbów Krakowa kibice Wisły obrzucili boisko kilkunastoma odpalonymi racami. W sobotę natomiast podczas meczu z Ruchem Chorzów wstrzelili na stadion przy Reymonta 22 kilka rac, które wylądowały na placu gry i trybunach. W obu przypadkach sędziowie główni przerwali mecze na kilkadziesiąt sekund, by sprzątnąć strzępki środków pirotechnicznych.

Sędzia Bulent Yildirim, który prowadził poniedziałkowy mecz 24. kolejki tureckiej Super Lig pomiędzy Trabzonsporem a Fenerbahce Stambuł, zdecydował o przerwaniu spotkania, gdy w 54. minucie kibice Trabzonsporu rzucili w pole karne Fenerbahce odpalone środki pirotechniczne

Już wcześniej fani gospodarzy rzucali z trybun w piłkarzy ze Stambułu różnymi przedmiotami. Na początku II połowy kilka przedmiotów trafiło w próbującego wykonać rzut rożny Canera Erkina, którego musiała... ochraniać policja!
Policja ochrania Canera Erkina przy rzucie rożnym Policja ochrania Canera Erkina przy rzucie rożnym
Miarka się przebrała, gdy pirotechnika wylądowała tuż obok bramkarza gości Volkana Demirela i oparzyła go w nogi. Gra nie została wznowiona. Kibice opuścili Huseyin Avni Aker i w okolicach stadionu Trabzonsporu doszło do zamieszek z udziałem fanów gospodarzy i policji.

W momencie przerwania meczu Fenerbahce prowadził 1:0 po golu Emmanuela Emenike. Adrian Mierzejewski tym razem usiadł na ławce Trabzonsporu.