Ligue 1: Remis drużyny Grzegorza Krychowiaka z Olympique Marsylia

Remis na inaugurację 29. kolejki Ligue 1. Stade Reims Grzegorza Krychowiaka podzieliło się punktami z Olympique Marsylia, a decydujące rozstrzygnięcia miały miejsce po przerwie.

Szymon Mierzyński

Pierwsza połowa toczyła się w niezłym tempie i miała różne fazy. Najpierw przeważali podopieczni Jose Anigo, później zaznaczyła się lekka dominacja gospodarzy. Na gole jednak trzeba było poczekać do drugiej części.

W 63. minucie w doskonałej sytuacji niesamowite pudło z 5 metrów zaliczył Rod Fanni i chwilę później to się na marsylczykach zemściło. Stade Reims wykorzystało moment, w którym Olympique grał na stojąco i zdobyło gola. Z lewego skrzydła dośrodkował Franck Signorino, a skuteczną główką popisał się Antoine Devaux.

Z prowadzenia podopieczni Huberta Fourniera cieszyli się jednak tylko trzynaście minut, bo koszmarny błąd popełnił Kossi Agassa, który strącił futbolówkę wprost pod nogi Andre-Pierre'a Gignaca, a ten dopełnił formalności do pustej bramki.

Rezultat 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i w tabeli Ligue 1 oba zespoły wciąż dzieli jedno oczko. Grzegorz Krychowiak zaliczył w piątkowy wieczór 90-minutowy występ.