KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes Górnika Zabrze: Józef Dankowski nie jest "słupem" czy "figurantem"

Zamieszanie wokół nieprzyznania warunkowej licencji na pracę w T-Mobile Ekstraklasie Robertowi Warzysze zmusiło działaczy Górnika Zabrze do zgłoszenia w roli pierwszego trenera Józefa Dankowskiego.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Działania włodarzy Górnika Zabrze wokół umożliwienia Robertowi Warzysze prowadzenia drużyny w meczu z Pogonią Szczecin spotkały się ze sporą falą krytyki. Działacze śląskiego klubu pierwotnie zakładali, że Warzycha poprowadzi zespół z ławki na licencji Ryszarda Wieczorka, a kiedy ten odmówił, zgłosili jako szkoleniowca, którego nazwisko widnieć będzie w protokole meczowym, Józefa Dankowskiego.

Szkoleniowiec ten pracuje w Górniku od kilku lat. Najpierw prowadził drużynę Młodej Ekstraklasy, a kiedy rozgrywki zlikwidowano, przejął zespół III-ligowych rezerw klubu z Roosevelta. Z trójkolorowymi barwami Dankowski związany był także jako zawodnik. Sięgał z górniczą drużyną po cztery tytuły mistrza Polski oraz Superpuchar kraju.

Następnie prowadził samodzielnie kilka klubów ekstraklasy i I ligi m.in. Górnika, Piasta Gliwice czy GKS BOT Bełchatów oraz był asystentem trenerów w Zabrzu, Gliwicach i Katowicach. W mediach trenera nazwano jednak "słupem" czy "figurantem", który w rzeczywistości ma swoja twarzą reprezentować zespół, który poprowadzi Warzycha.

Z taką argumentacją nie zgadza się prezes śląskiego klubu. - Nazywanie Józefa Dankowskiego "słupem" czy "figurantem" jest dla trenera krzywdzące. Bardzo sobie jego warsztat cenimy. Jest on szkoleniowcem niezwykle doświadczonym, który w naszym klubie pracuje od lat. Od czwartku jest on pełnoprawnym członkiem sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu - wyjaśnia Zbigniew Waśkiewicz.
Robert Warzycha w meczu z Portowcami zadebiutuje na ławce trenerskiej Górnika Robert Warzycha w meczu z Portowcami zadebiutuje na ławce trenerskiej Górnika
W działaniach PZPN wokół warunkowej licencji dla Warzychy sternik Górnika nie widzi złośliwości, dostrzega spore niedoskonałości w systemie szkolenia. - Wiedzieliśmy, że na 99 proc. trener Warzycha licencji nie otrzyma, więc decyzja komisji nie była dla nas zaskoczeniem. Nie umiem się jednak oprzeć wrażeniu, że system licencjonowania trenerów ma na celu głównie wyciąganie od szkoleniowców niemałych przecież pieniędzy - przyznaje były rektor AWF Katowice.

Dołącz do nas na Facebooku!

- Żeby były reprezentant Polski, który posiada spore doświadczenie zawodnicze chociażby z boisk Premiership, a warsztat trenerski szlifował w USA mógł pracować w Polsce musi przejść trzy kursy. Z drugiej strony z młodzieżą może pracować człowiek bez matury i żadnego doświadczenia czy wiedzy w tym temacie. Wystarczy tylko zgoda trenera i klubu. Coś tutaj jest nie tak - przekonuje prezes klubu z Roosevelta.

Robert Warzycha poprowadzi Górnika Zabrze w meczu z Pogonią na licencji... trenera rezerw

Czy działania Górnika Zabrze wokół licencji Roberta Warzychy są naruszeniem przepisów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • Piknik_ZB Zgłoś komentarz
  [quote]Wiedzieliśmy, że na 99 proc. trener Warzycha licencji nie otrzyma...[/quote] Skoro wiedzieli to od razu założyli, że będzie trzeba znaleźć "jelenia", który użyczy swojej
  Czytaj całość
  licencji.
  • Sergh Khan Zgłoś komentarz
   Ankieta mówi sama za siebie a figurkom z wrodzonym genem nienawiści do innych klubów widzących tylko swój własny klubik w białych barwach dziękujemy.
   • Grek Zorba Zgłoś komentarz
    nie jest słupem? Cały Górnik, białe jest białe, ale według nich to jest czerwone. Lepiej milczeć niż gadać takie bzdury
    • siber Zgłoś komentarz
     ""Prezes Górnika Zabrze: Józef Dankowski nie jest "słupem" czy "figurantem" "" Panie Waśkiewicz ,to wytłumacz pan kibicom , ludziom, czym (kim ) jest osoba podpisująca się ,widniejąca na
     Czytaj całość
     protokóle a nie mająca żadnego wpływu na to co się będzie działo ?? Skoro nie figurant , słup to kto ???? A jeżeli by doszło do jakiś spraw korupcyjnych, niezgodnych z regulaminem ,to kto będzie za to odpowiadał trener-słup ?? Czyżby do piłki skopanej wkraczał następny "zbafca" tego harmidru jak i nowych etatów w polskim dnie jakim jest trener-słup, trener- figurant. Byłem jednym z tych ,który krytykował umiejętności trenera Wieczorka ,ale w jednej sprawie przyznaję mu 100% racji .NIE UŻYCZYŁ SWOJEGO NAZWISKA do działań niezgodnych aby dawać swój podpis na protokółach, na które nie ma wpływu . A więc idzie "nowe" w tym całkowitym s*fie, jakim jest polska skopana .
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×